Świetny dzień Francuzek w Lozannie. Jedna Słowenka z awansem

Czwartek w Lozannie (WTA 250) należał do francuskich tenisistek. Zagrały trzy i wszystkie odniosły zwycięstwa, w tym doświadczona Alize Cornet.

Alize Cornet PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Alize Cornet
W Lozannie dokończona została II runda. Alize Cornet (WTA 70) zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:4 Jil Teichmann  (WTA 124). W trzecim secie Francuzka od 3:1 straciła trzy gemy, ale trzy ostatnie padły jej łupem. Spotkanie trwało dwie godziny i minutę. Doszło w nim do 11 przełamań, z których sześć uzyskała Cornet.

Czwartek był kapitalnym dniem dla Francuzek w Lozannie. Do ćwierćfinału awansowały jeszcze dwie rodaczki Cornet. Diane Parry (WTA 90) wróciła z 1:4 w drugim secie i wygrała 6:4, 7:5 z Danką Kovinić (WTA 97). Spotkanie trwało godzinę i 48 minut.

Czarnogórka wywalczyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. Francuzka odparła dwa z trzech break pointów i uzyskała trzy przełamania. W ćwierćfinale zagra z Cornet.

Clara Burel (WTA 84) pokonała 6:3, 6:2 Emmę Navarro (WTA 53). W ciągu 78 minut Francuzka zniwelowała osiem z 10 break pointów i spożytkowała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Ana Bogdan (WTA 39), która zwyciężyła 6:0, 5:7, 6:3 Dalilę Jakupović (WTA 267). Rumunka mogła zakończyć mecz w dwóch setach, ale zmarnowała trzy piłki meczowe przy 5:4 i 40-0. W trzeciej partii opanowała sytuację.

Tamara Zidansek (WTA 133) wygrała 6:3, 7:5 z Sarą Sorribes (WTA 87). W trwającym godzinę i 53 minuty meczu Słowenka dwa razy oddała podanie, a wykorzystała pięć z 10 break pointów. Następną przeciwniczką półfinalistki Rolanda Garrosa 2021 będzie Węgierka Anna Bondar.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)