Polki nie zatrzymują się. Falkowska i Piter rozgoniły chmury w Warszawie

Weronika Falkowska i Katarzyna Piter po raz drugi pokazały się z dobrej strony w BNP Paribas Warsaw Open. Po dwusetowym meczu z Lidzią Marazawą oraz Alaksandrą Sasnowicz są w półfinale turnieju.

Weronika Falkowska WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Nie uda się w piątek rozegrać ćwierćfinału z udziałem Igi Świątek i Lindy Noskovej - ten mecz został przełożony na sobotę. Na kort wyszły inne polskie ćwierćfinalistki. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter miały za sobą już jedno zwycięstwo w Warszawie z Niginą Abduraimową oraz Jodie Burrage.

W ćwierćfinale ostatni polski debel w BNP Paribas Warsaw Open zagrał z Lidzią Marozawą i Alaksandrą Sasnowicz, które w pierwszej rundzie rozprawiły się z Nao Hibino oraz Oksaną Kałasznikową. Pochodzące z Białorusi tenisistki zostały rozstawione w Polsce z numerem czwartym.

Weronika Falkowska i Katarzyna Piter rozpoczęły mecz źle, a wynik 0:3 nie zapowiadał niczego dobrego. Po krótkiej przerwie na złapanie oddechu rozpoczął się efektowny pościg Polek. W późniejszej fazie pierwszego seta wygrały sześć gemów, a oddały przeciwniczkom zaledwie jednego. W ten sposób zwyciężyły 6:4 i zrobiły duży krok w kierunku półfinału.

Tak spektakularne odwrócenie losu pierwszego seta dodało Polkom energii. Początek drugiej partii to nadal ich inicjatywa. Co prawda pierwszego przełamania nie potwierdziły w gemie serwisowym, ale kiedy po raz drugi odebrały podanie Białorusinkom, odskoczyły na 4:2.

Nie był to koniec emocji i małych zwrotów akcji, ale najważniejsze było szczęśliwe zakończenie. Weronika Falkowska i Katarzyna Piter zwyciężyły 7:5 i mogły gratulować sobie pozostania w turnieju.

W półfinale lepszy debel zmierzy się z Lindą Noskovą i Xiyu Wang.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
piątek, 28 lipca

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) - Lidzia Marozawa (4) / Alaksandra Sasnowicz (4) 6:4, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Weronika Falkowska i Katarzyna Piter awansują do finału?