Niespodziewany zwrot akcji. Mecz Igi Świątek przerwany przez ciemności

Iga Świątek nie zdołała awansować w sobotę do finału turnieju WTA 250 w Warszawie. Wysoko prowadziła, ale straciła kilka gemów z rzędu i spotkanie zostało przerwane przez zapadające ciemności.

Iga Świątek PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek i Yanina Wickmayer (WTA 109) długo musiały czekać, aby wyjść na kort centralny w Warszawie. Było to spowodowane maratonem dwóch niemieckich tenisistek w pierwszym półfinale. Starcie Polki z Belgijką rozpoczęło się tuż przed godz. 19:00. Niespodziewanie mecz nie został dokończony. Liderka rankingu prowadziła 6:1, 5:2, by stracić trzy gemy z rzędu.

Świątek miała nawet trzy piłki meczowe przy 5:3 w drugim secie, ale ich nie wykorzystała. Przy 5:5 spotkanie zostało przerwane z powodu zapadających ciemności. Tenisistki wrócą na kort w niedzielę. Wznowienie nastąpi o godz. 12:00.

W sobotę obie tenisistki wychodziły na kort po dwa razy. To efekt zaległości spowodowanych deszczową pogodą w piątek. W ćwierćfinałach obie nie straciły seta. Świątek rozprawiła się z Lindą Noskovą. Wickmayer wróciła z 1:4 w pierwszym secie i wyeliminowała Heather Watson.

33-letnia Wickmayer próbuje wrócić do dobrej gry po zdrowotnych problemach i po urodzeniu swojego pierwszego dziecka. W Warszawie doszła do pierwszego półfinału w WTA Tour od września 2017 roku (Kanton). Bilans jej finałów to 5-6. Ostatni finał osiągnęła w 2016 roku. Wywalczyła wówczas tytuł w Waszyngtonie.

Świątek ma bilans finałów 14-4. W tym roku triumfowała w Dosze, Stuttgarcie i Rolandzie Garrosie. W Paryżu zwyciężyła już po raz trzeci (wcześniej w 2020 i 2022). W swojej kolekcji ma jeszcze jeden wielkoszlemowy tytuł, który zdobyła w US Open 2022.

W finale na zwyciężczynię meczu Świątek z Wickmayer czeka Niemka Laura Siegemund.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
sobota, 29 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Iga Świątek (Polska, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:1, 5:5 *do dokończenia

Program i wyniki turnieju

Co za maraton Niemki z Włoszką w Warszawie!
Wielki dzień Polek. Powalczą w finale w Warszawie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra turniej w Warszawie?