W Waszyngtonie rządził deszcz. Hit nocy odwołany

Czwartkowe mecze III rundy w sesji nocnej rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie zostały odwołane z powodu opadów deszczu. Przełożono m.in. hitowe spotkanie najwyżej rozstawionego Taylora Fritza z Andym Murrayem.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Michael Reynolds / Na zdjęciu: Andy Murray
Gwoździem programu sesji nocnej czwartego dnia turnieju ATP w Waszyngtonie miał być mecz III rundy pomiędzy Taylorem Fritzem a Andym Murrayem. Rywalizacja najwyżej rozstawionego Amerykanina z oznaczonym numerem 15. Brytyjczykiem zapowiadała się arcyciekawie, jednak sympatycy tenisa musieli obejść się smakiem. Z powodu opadów deszczu do spotkania bowiem nie doszło.

Odwołane przez niesprzyjającą aurę zostały także pojedynki Juncheng Shang - Frances Tiafoe oraz Aleksander Szewczenko - Daniel Evans.

Z kolei mecze Christophera Eubanksa z Jordanem Thompsonem i Tallona Griekspoora z Gaelem Monfilsem zostały przerwane odpowiednio w pierwszym i trzecim secie.

Odwołane i przerwane pojedynki przełożono na piątek. Tego dnia odbędą się również cztery spotkania ćwierćfinałowe.

Mubadala Citi Dc Open, Waszyngton (USA)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 2,013 mln dolarów
czwartek, 3 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Christopher Eubanks (USA, 11) - Jordan Thompson (Australia) 2:5 *do dokończenia
Tallon Griekspoor (Holandia, 12) - Gael Monfils (Francja, WC) 6:4, 1:6, 1:0 *do dokończenia
Taylor Fritz (USA, 1) - Andy Murray (Wielka Brytania, 15) *przełożony na piątek
Juncheng Shang (Chiny, Q) - Frances Tiafoe (USA, 2) *przełożony na piątek
Aleksander Szewczenko - Daniel Evans (Wielka Brytania, 9) *przełożony na piątek

Dominic Thiem z najlepszym wynikiem w sezonie. Trudny bój najwyżej rozstawionego w Kitzbuehel