Stefanos Tsitsipas nie dał szans rywalowi. Znamy finalistów w Los Cabos

W piątek rozegrane zostały półfinały zawodów ATP 250 na kortach twardych w Los Cabos. Faworyci obu pojedynków nie zawiedli. O tytuł powalczą Stefanos Tsitsipas i Alex de Minaur.

Rafał Smoliński
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / JORGE REYES / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
W ćwierćfinale Stefanos Tsitsipas (ATP 5) męczył się z Chilijczykiem Nicolasem Jarrym, ale jego półfinałowy pojedynek z Borną Coriciem (ATP 15) miał już zupełnie inny przebieg. Najwyżej rozstawiony w Los Cabos grecki tenisista zwyciężył oznaczonego "czwórką" Chorwata 6:3, 6:2 w zaledwie 72 minuty.

Tsitsipas ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. W pierwszym secie zdobył kluczowe przełamanie w szóstym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie postarał się o dwa breaki. Najpierw uzyskał przełamanie w gemie otwarcia, a następnie dołożył breaka na 4:1.

Było to siódme spotkanie Tsitsipasa z Coriciem w głównym cyklu. Dzięki piątkowemu zwycięstwu 24-latek z Aten wyszedł na prowadzenie w tej rywalizacji (bilans gier 4-3). W sobotę wystąpi w 27. finale w męskim tourze. Będzie miał szansę wywalczyć 10. trofeum w karierze i pierwsze w sezonie 2023 (wcześniej bez powodzenia grał o tytuł w Australian Open i Barcelonie).

Przeciwnikiem Tsitsipasa w meczu o mistrzowskie trofeum będzie rozstawiony z "piątką" Alex de Minaur (ATP 19). Australijczyk spędził na korcie dwie godziny i 24 minuty, ale wygrał 6:2, 6:7(5), 6:1 z oznaczonym siódmym numerem Dominikiem Koepferem (ATP 84). Zrewanżował się tym samym Niemcowi za porażkę doznaną w 2020 roku na mączce w Rzymie.

"Demon" zaprezentował w piątek bardzo nierówną formę. W pierwszym secie szybko postarał się o dwa przełamania, ale w drugim przegrywał już 0:4. Wówczas ruszył w pogoń za Koepferem i zdołał doprowadzić do tie-breaku, broniąc przy okazji w dziewiątym gemie setbola. Tenisista naszych zachodnich sąsiadów zamknął ostatecznie drugą partię, a potem otworzył trzecią przełamaniem. Był to jednak jego ostatni błysk, bowiem 24-latek z Sydney zdobył sześć kolejnych gemów.

W takich okolicznościach De Minaur awansował do finału turnieju ATP 250 w Los Cabos i będzie miał szansę zdobyć meksykański dublet. Kilka miesięcy temu okazał się najlepszy na kortach twardych w Acapulco. Dla Australijczyka będzie to 13. finał w męskim tourze. W sobotę zagra o ósme trofeum.

Faworytem sobotniego finału będzie Tsitsipas, który ma z De Minaurem bilans 9-0 w głównym cyklu. Zwycięzca turnieju otrzyma 250 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 129,6 tys. dolarów.

Mifel Tennis Open by Telcel Oppo, Los Cabos (Meksyk)