"Boli na sam widok". Zdjęcie Igi jest już w sieci

Iga Świątek wygrała w II rundzie turnieju WTA 1000 w Montrealu z Karoliną Pliskovą. Polka zrobiła to w dobrym stylu. Niektóre zagrania wymagały szczególnych poświęceń. To zdjęcie jest tego dowodem.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Od II rundy Iga Świątek rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA 1000 w Montrealu. Jej pierwszą rywalką była Karolina Pliskova. Polka była zdecydowaną faworytką spotkania, ale triumf nie przyszedł jej łatwo. Świątek ostatecznie wygrała w dwóch setach, ale zwłaszcza w pierwszym miała duże problemy.

Premierowy set rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku. W grze obu tenisistek nie brakowało chaotycznych zagrań. Optyczna przewaga była po stronie Polki, która prezentowała się solidniej w obronie i pewniej konstruowała ataki, ale miała też sporo gorszych momentów.

Początek II seta był imponujący w wykonaniu Świątek. Uzyskała przełamanie w drugim gemie, a następnie błyskawicznie utrzymała podanie i prowadziła 3:0. Liderka rankingu brylowała na korcie, choć w końcówce w jej poczynania wkradła się dekoncentracja i znów nie brakowało walki.

Świątek musiała się sporo natrudzić, by wygrać. Nie brakowało też efektownych i wymagających zagrań. Powyższe zdjęcie jest przykładem tego, ile w ten mecz włożyła liderka światowego rankingu.

"Boli na sam widok.  Niesamowita sprawność" - podsumował twitterowy profil "Z kortu". Doskonale widać, że procentują treningi jogi.

Kolejną rywalką Świątek będzie Karolina Muchova lub Sorana Cirstea.