OptaAce przedstawiło w poniedziałek kolejną bardzo ciekawą statystykę dotyczącą Igi Świątek. Ostatni raz dokonały tego... Monica Seles i Steffi Graf w latach dziewięćdziesiątych.

Małgorzata Boluk
Iga Świątek Getty Images / Al Bello / Iga Świątek
Liderka światowego rankingu rozpoczęła US Open od mocnego uderzenia. Iga Świątek w poniedziałek nie dała Rebecce Peterson (WTA 86) najmniejszych szans. Tenisistka ze Szwecji w starciu z Polką zdołała ugrać tylko jednego gema.

Świętek w pierwszym secie zaserwowała rywalce "bajgla", co w tenisowym żargonie oznacza wygranie seta do zera. W ciągu ostatnich dwóch lat raszynianka uzbierała już ich na swoim koncie aż 41.

W 2022 roku w stosunku 6:0 wygrała 22 sety, a w 2023 - wydarzyło się to już 19 razy.

Tym samym w poniedziałek Iga Świątek stała się pierwszą zawodniczką od 31 lat, która w ciągu dwóch lat wygrała ponad 40 setów do zera.

Wcześniej, a konkretnie w latach 1991-1992, dokonały tego Monica Seles i Steffi Graf. Wynik robi wrażenie!

Kolejną rywalką Świątek podczas wielkoszlemowego US Open będzie Daria Saville. Pojedynek zaplanowany jest na środę.