Hurkacz odwrócił losy meczu. Zobacz skrót [WIDEO]

Hubert Hurkacz był blisko sensacyjnej porażki w meczu I rundy US Open. Przegrywał już z Markiem-Andreą Hueslerem 0:2, ale ostatecznie wygrał 3:2 i gra dalej. Zobacz skrót spotkania polskiego tenisisty.

Łukasz Witczyk
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Polak był zdecydowanym faworytem tej potyczki. Hubert Hurkacz wskazywany jest w szerokim gronie faworytów do dobrego wyniku w US Open, a jego ostatnie występy pokazywały, że jest w formie. Wielkoszlemowy turniej w Nowym Jorku mógł się dla niego skończyć jednak błyskawicznie.

W meczu I rundy Polak przegrywał już z niżej notowanym Markiem-Andreą Hueslerem 0:2 w setach (4:6, 5:7). Zdołał jednak odwrócić losy spotkania. Wyrównana trzecia partia zakończyła się zwycięskim dla Hurkacza tie-breakiem. Potem to już on dominował na korcie.

Udany powrót ze stanu 0-2 w setach to wydarzenie zawsze godne podkreślenia. Pokazuje nieustępliwość, wiarę i walkę do końca oraz znakomite przygotowanie fizyczne i mentalne tenisisty. Jego najlepsze zagrania można zobaczyć w poniższym skrócie spotkania.

W II rundzie US Open 2023, w czwartek, Hurkacz zmierzy się z Jackiem Draperem. Kolejny maraton jest jak najbardziej możliwy.

Oglądaj US Open na kanałach Eurosportu. Każdy mecz na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze.