Solidny występ Magdaleny Fręch przeciw wielkoszlemowej finalistce w II fazie US Open

Magdalena Fręch kończy US Open 2023 z podniesioną głową. Karolina Muchova po raz kolejny potwierdziła, że w tym sezonie należy do ścisłej czołówki i odprawiła Polkę w II rundzie imprezy na Flushing Meadows.

Julian Cieślak
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Do tej pory Magdalena Fręch i Karolina Muchova spotkały się raz. Miało to miejsce w listopadzie zeszłego roku w Pucharze Billie Jean King. Czeszka okazała się wtedy lepsza od Polki wynikiem 6:2, 6:2. Obie panie były jednak wtedy w innych momentach kariery niż teraz. Obecnie Muchova to zawodniczka czołowej dziesiątki rankingu, a Fręch puka do Top 50 zestawienia WTA.

Premierowy set środowego pojedynku Polki z Czeszką stał pod znakiem bardzo dobrej dyspozycji tej drugiej w wymianach po pierwszym serwisie, który ustawiał jej akcje. Do głosu Fręch doszła, gdy została przełamana na 1:3. Wtedy Polka zaczęła grać agresywniej i gemy były bliższe, jednak Muchovej udało się skontrolować wydarzenia na korcie i wyjść na prowadzenie 1-0 w setach.

Drugą odsłonę rywalizacji bardzo szybko pod siebie ustawiła Czeszka, która przy pierwszej okazji odebrała podanie Fręch. Później oglądaliśmy grę gem za gem, ale Muchova nie dała zbliżyć się wynikowo Polce. Czeszka pewnie dociągnęła przewagę do końca starcia, zwyciężając je w dwóch partiach. Trzeba jednak powiedzieć, że Fręch wyglądała naprawdę solidnie, lecz przeciwniczka była dziś z najwyższej półki i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł naszej rodaczce.

Dla Polki, mimo porażki, to najlepszy występ w karierze w US Open. Muchova natomiast kontynuuje swoją przygodę na Flushing Meadows i w III rundzie zmierzy się z reprezentantką gospodarzy - Taylor Townsend. Amerykanka w drodze do najlepszej "32" zmagań w Nowym Jorku wyeliminowała bez straty seta Warwarę Graczową i rozstawioną z "19" Beatriz Haddad Maię.