Szybki mecz Polaka. Chińczyk był bezlitosny

Filip Peliwo zakończył w czwartek udział w zawodach ATP Challenger Tour na kortach twardych w Zhangjiagang. W II rundzie polski tenisista nie sprostał reprezentantowi gospodarzy.

Rafał Smoliński
Filip Peliwo Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Filip Peliwo
W środę Filip Peliwo (ATP 376) z powodzeniem wystartował w zawodach Zhangjiagang International Challenger. W czwartek na jego drodze stanął Chińczyk Rigele Te (ATP 543), który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Reprezentant Państwa Środka nie marnował czasu na korcie. W zaledwie 71 minut zwyciężył Polaka 6:3, 6:1 i awansował do ćwierćfinału challengera w Zhangjiagang.

W pierwszym secie obaj panowie mieli swoje szanse, ale decydujące okazało się przełamanie wywalczone przez Te już w drugim gemie. Natomiast w drugiej partii reprezentant gospodarzy postarał się o trzy breaki i pewnie wygrał całe spotkanie.

Peliwo nie wykorzystał ani jednego z pięciu break pointów. Zdobył w sumie tylko 47 ze 109 rozegranych punktów. Jego przeciwnik zamienił na przełamania 4 z 12 okazji. Do tego serwował na wysokim poziomie. Posłał sześć asów (w meczu I rundy miał ich aż 20).

Dla Peliwo to koniec zmagań w Zhangjiagang, gdzie wywalczył siedem punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 1300 dolarów. Teraz 29-latek uda się do Szanghaju, gdzie weźmie udział w kolejnej imprezie rangi ATP Challenger Tour.

Zhangjiagang International Challenger, Zhangjiagang (Chiny)