Carlos Alcaraz uniknął problemów. Danił Miedwiediew miał je na własne życzenie

Mistrzowie dwóch ostatnich edycji wielkoszlemowego US Open wystąpili w czwartkowej sesji nocnej. Carlos Alcaraz bez problemów pokonał Lloyda Harrisa i awansował do III rundy, a Danił Miedwiediew wpędził się w kłopoty na własne życzenie.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Will Oliver / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Po rozegraniu półtora seta w inauguracyjnym meczu z Dominikiem Koepferem Carlos Alcaraz ma za sobą pierwszy pełny pojedynek w US Open 2023. Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Hiszpan był zdecydowanym faworytem spotkania II rundy z Lloydem Harrisem i wykonał zadanie - zaserwował cztery asy, posłał 33 zagrania kończące, uzyskał pięć przełamań i pokonał Afrykanera 6:3, 6:1, 7:6(4).

- Od pierwszej do ostatniej piłki zagrałem na dobrym poziomie. Nieco słabiej poszło mi jedynie w trzecim secie, kiedy zostałem przełamany, ale pozostałem silny mentalnie i szybko odrobiłem stratę - skomentował Alcaraz, który w IV rundzie zmierzy się z Danielem Evansem. Brytyjczyk, turniejowa "26", wyeliminował Botika van de Zandschulpa.

Po bezproblemowe zwycięstwo zmierzał też mistrz z Nowego Jorku z 2021 roku, Danił Miedwiediew. Tyle że moskwianin w meczu z Christopherem O'Connellem wpędził się w kłopoty na własne życzenie i po wygraniu dwóch setów, w trzecim dał się ponieść emocjom i zmarnował meczbole. Ostatecznie wygrał w czterech partiach, ale stracił dodatkowe siły oraz nerwy, a kort opuszczał po godz. 1:00 lokalnego czasu.

Oznaczony numerem trzecim Miedwiediew (w czwartek koncie 12 asów, 41 uderzeń wygrywających i osiem breaków) w III rundzie zagra z Sebastianem Baezem. Argentyńczyk ograł kwalifikanta Felipe Meligeniego Alvesa, który skreczował po trzech setach.

Andriej Rublow, turniejowa "ósemka", wykorzystał sześć z 14 break pointów i wygrał 6:4, 6:3, 3:6, 6:1 z Gaelem Monfilsem. W 1/16 finału tenisista z Moskwy zmierzy się z kolejnym Francuzem, Arthurem Rinderknechem.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 65 mln dolarów
czwartek, 31 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Lloyd Harris (RPA) 6:3, 6:1, 7:6(4)
Danił Miedwiediew (3) - Christopher O'Connell (Australia) 6:2, 6:2, 6:7(6), 6:2
Andriej Rublow (8) - Gael Monfils (Francja) 6:4, 6:3, 3:6, 6:1
Daniel Evans (Wielka Brytania, 26) - Botic van de Zandschulp (Holandia) 1:6, 6:1, 6:3, 6:3
Sebastian Baez (Argentyna) - Felipe Meligeni Alves (Brazylia, Q) 6:7(7), 6:4, 6:4 i krecz