Radość Amerykanów. Gospodarze będą mieć ćwierćfinalistę

Tommy Paul i Ben Shelton zmierzą się ze sobą o ćwierćfinał rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2023. Obaj Amerykanie w piątek w czterech setach wygrali mecze III rundy.

Marcin Motyka
Tommy Paul PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Tommy Paul
Pojedynek Tommy'ego Paula z Alejandro Davidovichem w III rundzie US Open 2023 zapowiadał się na bardzo wyrównany. Obaj tenisiści w tym sezonie są w dobrej formie i nie unikają długich wymian. Ostatecznie po dwóch godzinach i 20 minutach rozstawiony z numerem 14. Amerykanin pokonał oznaczonego "21" Hiszpana 6:1, 6:0, 3:6, 6:3.

Mecz miał nietypowy przebieg jak na standardy męskiego tenisa. Po dwóch pierwszych setach, w których Paul stracił ledwie gema, w trzecim Amerykanin zgubił koncentrację i kosztowało go to porażkę w partii. W czwartej odsłonie tenisista z New Jersey wrócił jednak na właściwe tory, zdobył kluczowe przełamanie i zakończył spotkanie.

Paul w piątek zaserwował 15 asów, posłał 40 zagrań wygrywających i uzyskał sześć przełamań. Zwyciężając, 26-latek z New Jersey podwyższył na 3-0 bilans pojedynków z Davidovichem i trzeci raz w karierze, a pierwszy w US Open, awansował do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego.

Gospodarze są już pewni, że będą mieć swojego ćwierćfinalistę w tegorocznej edycji nowojorskiego turnieju. Paul bowiem w IV rundzie zmierzy się z Benem Sheltonem, którego pokonał w 1/4 finału Australian Open 2023.

20-letni Shelton w piątek zaserwował 26 asów, w tym jednego z prędkością 237 km/h (najszybsze podanie w turnieju), i wygrał 6:4, 3:6, 6:2, 6:0 z Asłanem Karacewem. Tym samym wywalczył swój drugi awans do 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu i z tego, jak serwowałem. Kibice stworzyli wspaniałą atmosferę. Jestem dumny, że jako Amerykanin mogę występować przy takiej publiczności - skomentował Shelton.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 65 mln dolarów
piątek, 1 września

III runda gry pojedynczej:

Tommy Paul (USA, 14) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 21) 6:1, 6:0, 3:6, 6:3
Ben Shelton (USA) - Asłan Karacew 6:4, 3:6, 6:2, 6:0