Wielka mistrzyni wróciła, aby wygrywać. Odwróciła losy meczu w spektakularny sposób

Karolina Woźniacka z kolejną wygraną w US Open 2023 w Nowym Jorku! Duńska tenisistka odwróciła losy meczu z Amerykanką Jennifer Brady. W kolejnej rundzie jest Czeszka Karolina Muchova.

Karolina Woźniacka PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Karolina Woźniacka (WTA 623) wznowiła karierę i zachwyca w US Open. W II rundzie wyeliminowała Czeszkę Petrę Kvitovą. W piątek Dunka pokonała 4:6, 6:3, 6:1 Jennifer Brady (WTA 433). Była liderka rankingu odrodziła się ze stanu 4:6, 0:2.

W trwającym godzinę i 58 minut meczu Woźniacka na 14 ataków przy siatce zdobyła 12 punktów. Pokusiła się o 21 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Brady miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 36 pomyłek.

Obie tenisistki wróciły na zawodowe korty. Brady nie grała przez dwa lata z powodu kontuzji kolana. Woźniacka w 2020 roku zakończyła karierę, ale po trzech latach ją wznowiła. Amerykanka jest finalistką Australian Open 2021. W US Open jej najlepszym wynikiem jest półfinał z 2020. Dunka w 2018 w Melbourne zdobyła swój jedyny wielkoszlemowy tytuł. Jest też finalistką US Open 2009 i 2014.

Karolina Muchova (WTA 10) pokonała 7:6(0), 6:3 Taylor Townsend (WTA 132). W pierwszym secie Czeszka wróciła ze stanu 1:3. W drugim uzyskała przełamanie na 2:0 i do końca utrzymała przewagę. Było to pierwsze starcie tych tenisistek.

W ciągu godziny i 55 minut finalistka Rolanda Garrosa wywalczyła 35 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała dwie z pięciu szans na przełamanie. Muchovej naliczono 25 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Townsend zanotowano 22 piłki wygrane bezpośrednio i 39 pomyłek.

Xinyu Wang (WTA 53) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 64) po dwóch godzinach i ośmiu minutach. W trzecim secie Chinka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W całym spotkaniu zniwelowała dziewięć z 11 break pointów i uzyskała pięć przełamań.