Co za sceny w meczu Igi Świątek. Rywalka i fani oszaleli [WIDEO]

Iga Świątek nie dała jej wiele powodów do radości, ale gdy tak się stało, zapanowała wielka euforia. Kaja Juvan w starciu z naszą zawodniczką zdobyła zaledwie punkt, ale fetowany był w szalony sposób.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kaja Juvan i szał radości Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Kaja Juvan i szał radości
W ekspresowym tempie Iga Świątek "wpadła" do IV rundy US Open 2023. Pojedynek ze swoją przyjaciółką Kają Juvan zakończyła w... 49 minut!

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Brak słów. Mecz Igi Świątek w US Open nie trwał nawet godzinę

Sentymentów nie było. Polka wygrała w dwóch setach 6:0, 6:1. Słowenka swój jedyny punkt zdobyła w 10 gemie.

- I feta na trybunach kortu Luisa Armstronga - powiedział komentator Eurosportu po tym, jak Juvan zdobyła swój jedyny w tym meczu punkt.

Radość zawodniczki wyglądała tak, jakby wygrała mecz. Fani? Wręcz euforia. To był właśnie ten jeden moment szczęścia i radości Juvan w starciu ze Świątek. Uśmiech z twarzy zawodniczki nie schodził.

Raszynianka jednak szybko wróciła na swoje tory i za chwilę zamknęła spotkanie. W 1/8 finału Świątek zmierzy się z Jeleną Ostapenko i to będzie duże wyzwanie dla niej, jak i szansa na przełamanie. Do tej pory jej bilans z tą rywalką to... 0:3. Spotkanie zaplanowano na niedzielę.

Czy Iga Świątek utrzyma fotel ldierki WTA po US Open?