Trzysetowe boje w US Open. Duże emocje w meczach Amerykanek

W sobotę w US Open 2023 w Nowym Jorku nie brakowało trzysetowych batalii. Jessica Pegula skruszyła opór Eliny Switoliny, a Madison Keys odprawiła Ludmiłę Samsonową.

Jessica Pegula PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Elina Switolina (WTA 26) w świetnym stylu wróciła na zawodowe korty po urodzeniu dziecka. W tym roku osiągnęła ćwierćfinał Rolanda Garrosa i półfinał Wimbledonu. W US Open tak dobrze jej nie poszło. Przyczyniła się do tego Jessica Pegula (WTA 3), która w III rundzie zwyciężyła Ukrainkę 6:4, 4:6, 6:2.

W ciągu godziny i 51 minut Amerykanka posłała dziewięć asów i wywalczyła 40 z 53 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i uzyskała trzy przełamania. Peguli zanotowano 31 kończących uderzeń przy 35 niewymuszonych błędach. Switolina pokusiła się o 26 piłek wygranych bezpośrednio przy 21 pomyłkach.

Madison Keys (WTA 17) wygrała 5:7, 6:2, 6:2 z Ludmiłą Samsonową (WTA 15). W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Amerykanka zdobyła 45 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Naliczono jej 31 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Samsonowa miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 41 pomyłek.

Samsonowa w wielkoszlemowych imprezach najdalej doszła do IV rundy, w Wimbledonie 2021 i US Open 2022. Keys w każdym z czterech takich turniejów dotarła co najmniej do półfinału. Jej życiowym wynikiem jest finał w Nowym Jorku z 2017 roku. W poniedziałek czeka ją starcie z Pegulą.

Qinwen Zheng (WTA 23) pokonała 6:3, 4:6, 6:4 Lucię Bronzetti (WTA 76). W trzecim secie Chinka od 2:4 zgarnęła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu zdobyła o jeden punkt więcej od Włoszki (105-104). Obie tenisistki wypracowały sobie po 13 break pointów. Zheng pięć razy oddała podanie, a zaliczyła sześć przełamań.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału US Open 2023?