Nerwowy mecz Magdaleny Fręch. Polka skuteczna w decydującym momencie

Magdalena Fręch wystąpi w głównej drabince zawodów WTA 500 na kortach twardych w San Diego. W niedzielę Polka wykonała decydujący krok w eliminacjach, a potrzebowała do tego trzech setów.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W niedzielę na drodze rozstawionej z piątym numerem Magdaleny Fręch (WTA 77) stanęła oznaczona 12. numerem Amerykanka Hailey Baptiste (WTA 171). Łodzianka wygrała to spotkanie po dwóch godzinach i 33 minutach 6:4, 6:7(4), 6:4.

Gdyby nasza tenisistka wykorzystała swoje szanse, to pojedynek zakończyłaby w dwóch partiach. Tymczasem o ile udało się jej zamknąć premierową odsłonę, tak w drugim secie zaczęły się schody.

Fręch prowadziła już 6:4, 4:1, ale pozwoliła rywalce wrócić do gry. Nasza tenisistka dwukrotnie bez powodzenia serwowała po zwycięstwo w meczu. Potem prowadziła jeszcze 3-0 w tie-breaku, który ostatecznie padł łupem Amerykanki.

W trzecim secie zrobiło się nerwowo. Baptiste jako pierwsza zdobyła przełamanie i wysunęła się nawet na 4:2. Wówczas nastąpił zryw ze strony Polki. Najpierw doprowadziła ona do remisu po 4, a w dziesiątym gemie zwieńczyła spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

25-letnia Fręch przeszła przez dwustopniowe eliminacje do zawodów Cymbiotika San Diego Open. Już w poniedziałek Polka rozegra mecz I rundy turnieju głównego, a jej przeciwniczką będzie Camila Osorio (WTA 68). Kolumbijka również była skuteczna w kwalifikacjach.

Cymbiotika San Diego Open, San Diego (USA)