Magda Linette się nie zatrzymuje. Sprawdź, kiedy i z kim zagra w półfinale

Magda Linette z kolejnym zwycięstwem w Kantonie. Rozstawiona z nr 1 tenisistka pokonała Rebekę Masarovą w dwóch setach i awansowała do półfinału turnieju WTA Guangzhou. Sprawdź, kiedy i z kim zagra w kolejnej rundzie.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette świetnie spisuje się w tegorocznej edycji turnieju WTA Guangzhou. W I rundzie Polka pokonała Jodie Burrage, a dzień później uporała się z Darią Saville. W obu tych meczach wygrała po jednym secie do zera.

Jej czwartkowe starcie z Rebeką Masarovą było znacznie bardziej wyrównane. Pierwszy set zakończył się wynikiem 7:5, natomiast w drugim o losach zwycięstwa decydował tie-break. W nim Hiszpanka miała już nawet setbola.

Linette zdołała jednak odwrócić losy rywalizacji i awansowała do półfinału. W nim zmierzy się z Julią Putincewą. Kazaszka w trzech setach pokonała Tatjanę Marię - w ostatniej partii zwyciężyła 6:0.

Mecz Magda Linette - Julia Putincewa odbędzie się w piątek, 22 września. Dokładną godzinę poznamy, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier na ten dzień.

Łącznie grały ze sobą już osiem razy. Do ich ostatniego pojedynku doszło 14 kwietnia 2023 w Pucharze Billie Jean King. Putincewa wygrała wtedy 7:5, 6:3. Lepszym bilansem może pochwalić się jednak Polka (5-3).

Kto awansuje do finału turnieju w Kantonie?