ATP Walencja: Fyrstenberg i Matkowski odpadają w I rundzie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (nr 1) już na pierwszej rundzie zakończyli swój udział w turnieju deblowym Valencia Open 500 rozgrywanym w hiszpańskiej Walencji. Polacy przegrali z Rumunami Victorem Hanescu i Horą Tecau 3:6, 6:3, 9-11.

Po przegraniu pierwszego seta w partii drugiej Fyrstenberg i Matkowski objęli prowadzenie 4:1 i do końca seta nie pozwolili rywalom odrobić straty przełamania.

W super tiebreaku Polacy przegrywali 1-4, ale wyrównali na 4-4. Przy stanie 8-9 obronili pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej Rumuni byli już skuteczni.

Fyrstenberg i Matkowski, którzy w tym sezonie wygrali turnieje w Eastbourne i Kuala Lumpur, obecnie w rankingu deblowym zajmują ósme miejsce, ostatnie premiowane grą w Masters.

Valencia Open 500, Walencja (Hiszpania)

ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2 019 tys. euro

wtorek, 3 listopada

I runda gry podwójnej:

Victor Hanescu / Horia Tecau (Rumunia) - Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (Polska, 1) 6:3, 3:6, 11-9