Stefanos Tsitsipas rozpoczął rywalizację w Antwerpii. Kolejne nocne starcie Dominika Thiema

Stefanos Tsitsipas od dwusetowego zwycięstwa nad Botikiem van de Zandschulpem rozpoczął rywalizację w rozgrywanym na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Antwerpii. Dominic Thiem znów zakończył mecz przed północą, ale tym razem został pokonany.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / CHINASPORTS/VCG / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Po sześciu latach Stefanos Tsitsipas pojawił się na starcie turnieju ATP w Antwerpii. Wówczas, będąc kwalifikantem, dotarł do półfinału. W tegorocznej edycji został najwyżej rozstawiony i miał uprzywilejowaną sytuację, bo zmagania rozpoczął od II rundy. W swoim inauguracyjnym meczu, w czwartek, Grek pokonał 7:5, 6:3 Botika van de Zandschulpa.

- Nie miałem najlepszego startu, ale dobrze zakończyłem mecz. Szybko zostałem przełamany i musiałem walczyć, aby odrobić straty. Starałem się utrzymywać wysoki poziom regularności i pracować, by znaleźć drogę do zwycięstwa - mówił, cytowany przez atptour.com, 25-latek z Aten, który w ciągu 96 minut gry zapisał na swoim koncie sześć asów, 20 zagrań kończących i trzy przełamania.

W ćwierćfinale walczący o kwalifikację do ATP Finals Tsitsipas zmierzy się z Yannickiem Hanfmannem. Niemiec, turniejowa "piątka", wygrał 6:4, 5:7, 6:4 z Dominikiem Thiemem. Spotkanie trwało aż dwie godziny i 41 minut, a dobiegło końca tuż przed północą.

Po prawie trzygodzinnym i trzymającym w napięciu do ostatniej piłki pojedynku z European Open odpadł oznaczony numerem drugim Jan-Lennard Struff. Niemiec nie wykorzystał trzech meczboli i przegrał 7:5, 6:7(5), 6:7(11) z Hugo Gastonem.

W 1/4 finału Gaston zagra z kolejnym Niemcem, kwalifikantem Maximilianem Martererem. 28-latek z Norymbergi wygrał 6:3, 7:6(3) z Nuno Borgesem i awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od stycznia i imprezy w Pune.