Rywalka Świątek miała dość. Skończyła mecz jak najszybciej [WIDEO]

Marketa Vondrousova prowadziła z Igą Świątek 5:2 w premierowej odsłonie ich pierwszego meczy WTA Finals w swojej grupie. Od tego momentu Czeszka ugrała zaledwie jednego gema, a gdy Polka serwowała na zwycięstwo, miała już dość tego spotkania.

Jakub Fordon
return Markety Vondrousovej w meczu z Igą Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: return Markety Vondrousovej w meczu z Igą Świątek
W roli faworytki do pierwszego spotkania swojej grupy WTA Finals przystąpiła Iga Świątek. Po przeciwnej stronie siatki stanęła Marketa Vondrousova, która w trzech meczach z Polką nie ugrała nawet seta.

Do zmiany nie doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 października). Mimo że Czeszka w prowadziła z naszą tenisistką 5:2 w premierowej odsłonie i miała przewagę dwóch przełamań, to całą stratę odrobiła wiceliderka światowego rankingu WTA.

Ostatecznie pierwszego seta Świątek wygrała po tie breaku. Z kolei w drugim była bezlitosna dla Vondrousovej, która sprawiła jej sporo problemów na początku rywalizacji. Pójdzie oglądaliśmy wręcz teatr jednej aktorki.

Polka wygrała z Vondrousovą 7:6(3), 6:0. A w II partii była tak bezlitosna dla swojej przeciwniczki, że ta zrobiła wszystko, by jak najszybciej zakończyć to spotkanie.

Świadczy o tym jej return przy drugiej piłce meczowej dla Świątek. Ten był tak od nie chcenia, że od razu zauważono, iż Czeszka miała po prostu dość gry. Roztrwoniła całą wypracowaną przewagę, a później sromotnie przegrała i WTA Finals rozpoczęła od porażki.