18-latka szalała na korcie. Rozczarowanie dla gospodarzy Pucharu Billie Jean King

Różnica 193 miejsc w rankingu WTA nie odegrała w tym meczu roli. Nastolatka Marina Stakusic zwyciężyła w dwóch setach z Rebeką Masarovą i jeszcze umocniła Kanadyjki w roli faworytek w rywalizacji z Hiszpankami.

Rebeka Masarova w czasie meczu Wikimedia Commons / si.robi / Rebeka Masarova w czasie meczu
W drugim dniu rywalizacji w Sewilli do gry weszły gospodynie. Tenisistki z Hiszpanii nie są faworytkami w starciu z Kanadyjkami. Mogą obawiać się przede wszystkim obecności w składzie przeciwniczek Leylah Fernandez notowanej na 35. miejscu w rankingu WTA. Wspomniana tenisistka jest przewidziana do gry zarówno w drugim singlu, jak również w deblu.

Dlatego tak istotne było dla gospodyń zwycięstwo w pierwszej grze, której faworytką była Rebeka Masarova. Hiszpanka jest notowana o 193 miejsca wyżej w rankingu WTA niż jej przeciwniczka Marina Stakusic. Urodzona w Bazylei - Masarova pokazała się w drabinkach głównych trzech turniejów wielkoszlemowych. Jak dotąd nie do pokonania była dla niej druga runda czy to Wimbledonu, czy to US Open.

O osiągnięciach 18-letniej Mariny Stakusic jeszcze trudno opowiadać. Dla niej występ w zespole narodowym w Pucharze Billie Jean King jest kolejnym krokiem w zbieraniu doświadczenia. Marina Stakusic wygrywała jak dotąd w trzech turniejach rangi ITF, a z pierwszego triumfu cieszyła się akurat w Hiszpanii - w Valladolid.

Młodzieńcza fantazja górowała na korcie od początku meczu. Kanadyjka wcześnie zdobyła przewagę, co tylko dodało jej pewności siebie przed dalszą częścią pierwszego seta. Zanim Rebeka Masarova w ogóle zorientowała się, że jej sytuacja jest nieprzyjemna i trzeba gonić, było po partii. Zakończyła się ona wynikiem 6:3 dla Mariny Stakusic.

Początek drugiego seta nie zapowiadał zwrotu akcji, a reprezentantka Kanady nadal szalała na korcie. Jeden, drugi, trzeci, a po chwili czwarty gem padł jej łupem. Ostatni zryw w meczu Hiszpanki zdał się na wygranie zaledwie jednego gema i partia zakończyła się wynikiem 6:1.

Hiszpania - Kanada 0:1, Estadio la Cartuja, Sewilla (Hiszpania)