Amerykanki pewne zwycięstwa. Sofia Kenin dostała karę

Tenisistki z USA wygrały oba mecze singlowe ze Szwajcarkami, dzięki czemu zapewniły sobie zwycięstwo w całej rywalizacji. Sofia Kenin nie wykorzystała prowadzenia 5:2 w drugim secie, przez co została na korcie znacznie ponad godzinę dłużej.

Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020 Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020
Amerykanki były faworytkami w rywalizacji ze Szwajcarkami, a także mocnymi kandydatkami do podniesienia trofeum w Pucharze Billie Jean King. Nie zmienia tego fakt, że grają bez uczestniczek niedawnego WTA Finals, czyli Coco Gauff oraz Jessici Peguli. Kapitan zespołu narodowego i tak miał z kogo wybierać przy ustalaniu składu.

Rywalizacja rozpoczęła się od dwusetowego meczu Danielle Collins z Celiną Naef. Amerykanka zwyciężyła w nim, a większy problem z pokonaniem przeciwniczki miała w pierwszej partii zakończonej tie-breakiem. Tym samym reprezentantki USA wykonały pierwszy krok w kierunku pokonania Szwajcarek. Brakowało jeszcze jednego.

Także w drugim meczu wyżej notowana w rankingu WTA była Amerykanka. Sofia Kenin to aktualnie 33. zawodniczka w klasyfikacji, a jej przeciwniczka Viktorija Golubić znajduje się na 84. pozycji. Szwajcarka mogła górować nad Sofią Kenin doświadczeniem, ponieważ dłużej gra w turniejach WTA.

W pierwszym secie do stanu 3:3 żadna z tenisistek nie zdobyła zdecydowanej inicjatywy na korcie. Na dogodny moment do natarcia wyczekała Sofia Kenin. Faworytka odebrała podanie Szwajcarce, a następnie potwierdziła wyższość wygranym gemem przy własnym serwisie. Partia zakończyła się wynikiem 6:3 dla Amerykanki.

Viktorija Golubić odgryzła się w drugim secie. W nim Sofia Kenin prowadziła 5:2, ale wszystkie szanse na zamknięcie meczu przerosły Amerykankę. Kiedy Szwajcarka nie miała już nic do stracenia, zaczęła z precyzją trafiać swoimi uderzeniami. W tie-breaku wypunktowała poddenerwowaną przeciwniczkę 7-1.

Sofia Kenin potrzebowała jeszcze ponad godziny na zamknięcie tego pojedynku. Przełamała mocny opór przeciwniczki dopiero w końcówce trzeciego seta, który zakończył się wynikiem 7:5.

W rywalizacji Szwajcarek z Amerykankami zostanie jeszcze rozegrany debel.

Szwajcaria - USA 0:2, Estadio la Cartuja, Sewilla (Hiszpania)