Sensacja w ATP Finals. Faworyci za burtą

Ivan Dodig i Austin Krajicek przystąpili do turnieju ATP Finals jako najwyżej rozstawiony duet. Tymczasem po porażce z Santiago Gonzalezem i Edouardem Rogerem-Vasselinem pożegnali się z imprezą.

Jakub Fordon
Na zdjęciu od lewej: Ivan Dodig i Austin Krajicek Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu od lewej: Ivan Dodig i Austin Krajicek
Do turnieju ATP Finals Ivan Dodig i Austin Krajicek przystąpili jako najwyżej rozstawiony duet. Z tego powodu automatycznie stali się największymi faworytami do końcowego triumfu.

Ich sytuacja skomplikowała się po porażce z Marcelem Granollersem i Horacio Zeballosem. W decydującym starciu chorwacko-amerykański duet musiał uznać wyższość Santiago Gonzaleza i Edouarda Rogera-Vasselina 6:4, 3:6, 15-13.

W premierowej odsłonie już na starcie doszło do przełamania na korzyść Meksykanina i Francuza. W kolejnych gemach działo się niewiele, bo pewnie wygrywali je tenisiści, którzy serwowali.

W dziesiątym gemie Gonzalez i Roger-Vasselin stanęli przed szansą zakończenia seta. I już przy drugiej piłce setowej udało im się zakończyć rywalizację, dzięki czemu objęli prowadzenie w meczu.

O końcowym wyniku II partii również zadecydowało jedno przełamanie. Tym razem zdobyli je Dodig i Krajicek w szóstym gemie. Duet ten wypracował trzy break pointy i wykorzystał drugi z nich.

Do końca seta gemy wygrywały pary, które serwowały. Dzięki temu Chorwat i Amerykanin wyrównali stan rywalizacji i doprowadzili do decydującej partii, w której walczyli o awans do półfinału.

Wiele emocji przyniósł super tie break, ponieważ rozegrano aż 28 wymian. Ostatecznie Gonzalez i Roger-Vasselin wykorzystali piątą piłkę meczową i zakończyli tego seta wynikiem 15-13. Dodig i Krajicek mieli czego żałować, ponieważ nie udało im się zakończyć spotkania przy jedynym meczbolu.

Tym samym w półfinale turnieju ATP Finals zobaczymy Gonzaleza i Rogera-Vasselina, a także Granollersa i Zeballosa. Z kolei najwięksi faworyci - Dodig i Krajicek pożegnali się z imprezą w Turynie.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15 mln dolarów
czwartek, 16 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Zielona

Santiago Gonzalez (Meksyk, 4) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 4) - Ivan Dodig (Chorwacja, 1) / Austin Krajicek (USA, 1) 6:4, 3:6, 15-13