ATP Challenger: Przysiężny awansuje, Janowicz zatrzymany

Grający od kwalifikacji Michał Przysiężny (ATP 357) pokonał 6:4, 6:4 Chorwata Nikolę Mekticia (ATP 320), awansując we wtorek do 1/8 finału halowego challengera ATP w niemieckim Aachen (pula nagród 42,5 tys. euro).

Przegrał drugiego dnia rywalizacji Jerzy Janowicz (ATP 331), druga rakieta polskiego tenisa, który w pierwszym secie pojedynku z Nielsem Deseinem podniósł się ze stanu 0:3 z dwoma przełamaniami, ale potem wygrał tylko po tie breaku jednego seta.

25-letni Przysiężny, reprezentant Polski w Pucharze Davisa (bilans 9-4), który ma szansę w najbliższy poniedziałek wyprzedzić Janowicza w rankingu, o ćwierćfinał zagra w środę z rozstawionym z numerem czwartym Słoweńcem Blazem Kavciciem (ATP 121).