Szalony gem na koniec meczu Maksa Kaśnikowskiego

Maks Kaśnikowski zagra w półfinale Challengera na zadaszonych kortach twardych w Oeiras. W ćwierćfinale zwyciężył z rozstawionym z numerem drugim Joao Sousą.

Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
W drodze do ćwierćfinału Maks Kaśnikowski zwyciężył w trzech setach z Adrianem Andriejewem i w dwóch setach z Joao Dominguesem. W piątek w drugim meczu z rzędu spotkał się na korcie z Portugalczykiem. Kolejną nadzieją gospodarzy na turniejową wiktorię w Oeiras był Joao Sousa. Przeciwnik Polaka nie oddał partii przeciwnikom w drodze do najlepszej ósemki Challengera.

Pierwszy set był długi, a do tego pozbawiony zwrotów akcji. Rozstawiony z numerem drugim Joao Sousa miał pierwszego break pointa dopiero w 11. gemie, ale nie wykorzystał go. Maks Kaśnikowski poradził sobie w opresji i następnie zdominował tie-breaka. Wygrana 7-1 w decydującej rozgrywce była przekonująca i oznaczała, że nierozstawiony Maks Kaśnikowski potrzebuje jeszcze jednego udanego seta do awansu.

Druga partia była już mniej oczywista niż poprzednia. Maks Kaśnikowski zdobywał przewagę podania dwa razy. W pierwszym przypadku stracił ją od razu w kolejnym gemie, a w drugim przypadku zachował do stanu 5:4. Po chwili nastąpił najbardziej nerwowy i szalony gem meczu. W nim Polak zwyciężył po obronieniu sześciu break pointów i zmarnowaniu czterech piłek meczowych. Ostatecznie piąta została wykorzystana i set zakończył się wynikiem 6:4.

W półfinale przeciwnikiem Maksa Kaśnikowskiego będzie rozstawiony z numerem szóstym Valentin Royer z Francji. Ten mecz w sobotę.