Trzy linijki i serduszko. To Świątek napisała na kamerze po wygranej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/LUKAS COCH / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / EPA/LUKAS COCH / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek od zwycięstwa rozpoczęła wielkoszlemowy Australian Open 2024. Po wygranej z Sofią Kenin polska tenisistka podeszła do kamery Eurosportu.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek w dwóch setach 7:6(2), 6:2 zwyciężyła Amerykankę Sofię Kenin w meczu I rundy wielkoszlemowego Australian Open 2024.

To nie był łatwy pojedynek dla pierwszej obecnie rakiety świata, ale po blisko dwóch godzinach batalii na korcie awans do kolejnej rundy stał się faktem (więcej TUTAJ).

Po spotkaniu 22-letnia Świątek była bardzo zadowolona. Wyraziła to m.in. poprzez podpis na jednej z kamer Eurosportu (patrz kadr poniżej).

"Tak bardzo szczęśliwa, że mogę być w Melbourne. Dziękuję!" - napisała nasza tenisistka w języku angielskim. Wpis okrasiła wymownym symbolem serduszka.

W II rundzie gry pojedynczej AO 2024 rywalką Świątek będzie Danielle Collins. Reprezentantka USA wyeliminowała byłą liderkę światowego rankingu WTA Niemkę Andżelikę Kerber, wygrywając w trzech setach (6:2, 3:6, 6:1).

Zobacz: Udany start Świątek. Tyle już zarobiła w Australii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty