Jak ona to zrobiła? Genialne zagranie Rybakiny

Jelena Rybakina w dwóch setach wygrała z Karoliną Pliskovą i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Australian Open. Reprezentantka Kazachstanu była kilka centymetrów od porażki w pierwszej partii. Uratowało ją genialne zagranie. Sami zobaczcie.

Łukasz Witczyk
Jelena Rybakina Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Faworytką tego spotkania była Jelena Rybakina. Numer trzy światowego rankingu uznawana jest za jedną z kandydatek do końcowego zwycięstwa w tegorocznej edycji Australian Open. Jednak reprezentantka Kazachstanu już w pierwszej rundzie miała do pokonania trudną przeszkodę.

Jej przeciwniczką była Karolina Pliskova, która w rankingu WTA notowana jest na 38. miejscu. Czeszka nie zamierzała się poddawać i bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę. I choć Rybakina wygrała w dwóch setach, to było to bardzo wyrównane spotkanie.

Pliskova była zresztą blisko wygrania pierwszej partii. W tie-breaku prowadziła już 6-3 i posłała skrót, który Rybakina nie miała prawa obronić. A jednak! Kazaszka ruszyła do piłki i w ostatniej chwili przebiła ją na drugą stronę siatki. Kibice zareagowali euforycznymi oklaskami. Sytuację można zobaczyć poniżej.

Rybakina w genialny sposób obroniła piłkę setową, a później nie dała ugrać swojej rywalce żadnego punktu. Ostatecznie tie-breaka wygrała 8-6. W drugiej partii zawodniczka reprezentująca Kazachstan triumfowała 6:4 i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

W II rundzie rywalką Rybakiny będzie 57. w rankingu WTA Anna Blinkowa, która w dwóch setach wyeliminowała Cristinę Bucsę.