Polka na czele. Przewodzi w klasyfikacji Australian Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / James Ross / Magdalena Fręch
PAP/EPA / James Ross / Magdalena Fręch

Magdalena Fręch pokonała Darię Saville w I rundzie Australian Open. Polka po tym meczu znalazła się na czele jednej z klasyfikacji.

W poniedziałek 15 stycznia Magdalena Fręch rozpoczęła rywalizację w Australian Open. Jej pierwszą rywalką była Australijka Daria Saville. Po meczu uśmiech na twarzy towarzyszył polskiej tenisistce, która wygrała 6:7(5), 6:3, 7:5 (relację znajdziesz pod TYM LINKIEM).

Spotkanie obfitowało w długie wymiany ze zmianami kierunków i rytmu. Obie tenisistki nie oddawały punktów za darmo i trwała fizyczna batalia z głębi kortu. Mecz trwał aż 3 godziny i 18 minut. Dodajmy, że dzień później zakończyła się I runda Australian Open.

Co ciekawe, spotkanie Fręch z Saville było najdłużej trwającym w pierwszej rundzie turnieju kobiet. Polka i Australijka spędziły na korcie najwięcej czasu. Drugim meczem w tej klasyfikacji było starcie Laury Siegemund z Jekateriną Aleksandrową. Obie tenisistki potrzebowały 3 godzin i jednej minuty do rozstrzygnięcia końcowego wyniku.

Na trzecim miejscu uplasował się mecz Ajla Tomljanović - Petra Martić (2 godziny i 54 minuty), na czwartym starcie Martiny Trevisan z Renatą Zarazuą (2 godziny i 52 minuty), a na piątym pojedynek Camili Osorio z Tatjaną Marią (2 godziny i 51 minut).

Przypomnijmy, że w II rundzie Magdalena Fręch zmierzy się z Caroline Garcią. Starcie to zaplanowano na środę 17 grudnia. Tenisistki pojawią się na korcie jako trzecie w kolejności od godz. 1:00 czasu polskiego.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty