Solidne otwarcie Linette w Abu Zabi. Dominacja w drugiej partii

Magda Linette bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Polka w meczu otwarcia pokonała w dwóch setach 18-letni talent z Filipin, Alexandrę Ealę. Teraz czeka ją starcie z jedną z rozstawionych zawodniczek.

Seweryn Czernek
Magda Linette Getty Images / Jose Luis Contreras/DAX Images/NurPhoto / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette z pewnością wiązała spore nadzieje z turniejem WTA 500 w Abu Zabi. Polka nie najlepiej rozpoczęła sezon i w czterech dotychczasowych turniejach zdołała wygrać tylko jedno spotkanie.

Najwięcej kosztował ją mecz pierwszej rundy Australian Open z Karoliną Woźniacką, w którym skreczowała w drugim secie. To przełożyło się na utratę punktów za ubiegłoroczny półfinał zmagań w Melbourne i spory spadek w rankingu WTA.

W pierwszej rundzie zmagań w Abu Zabi nasza tenisistka zmierzyła się z Alexandrą Ealą. To 18-letni talent z Filipin, który w 2022 roku wygrał US Open juniorek.

W ubiegłym roku ukończyła tenisową akademię Rafaela Nadala na Majorce. W ceremonii dyplomowania absolwentów uczestniczyła wówczas Iga Świątek. Eala zagrała na kortach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów.

Obie zawodniczki rozpoczęły spotkanie od pewnie utrzymanych podań. Pierwsze break-point pojawił się w piątym gemie. Jego autorem była Filipinka, która nie zdołała wykorzystać okazji. Po chwili aż trzy szanse na przełamanie zmarnowała z kolei Polka. Tym samym na półmetku seta był remis 3:3.

Późniejsze gemy również padały łupem podających, choć Eala miała kolejną szansę na odebranie serwisu przeciwniczce. Seria utrzymanych podań utrzymała się już do końca, co oznaczało, że losy partii musiał rozstrzygnąć tie-break. Linette zanotowała świetne otwarcie i szybko odskoczyła na 4-0. Choć rywalka popisała się taką samą serią i doprowadziła do remisu, decydujący głos należał do Polki. 31-latak wygrała trzy ostatnie akcje i objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona miała już zupełnie inny przebieg. Polka rozpoczęła od przełamania podania Filipinki, która od razu odwdzięczyła się tym samym. Po chwili nasza tenisistka ponownie odebrała podanie rywalce, a po utrzymanym serwisie wyszła na 3:1. Linette całkowicie zdominowała Ealą w tym secie i wygrała również trzy kolejne gemy, notując dwa kolejne przełamania. To dało jej zwycięstwo 7:6(4), 6:1 i awans do kolejnej fazy rywalizacji.

31-letnia Polka w drugiej rundzie turnieju w Abu Zabi zmierzy się z rozstawioną z "szóstką" Beatriz Haddad Maią.

Mubadala Abu Zabi Open, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 922,5 tys. dolarów
wtorek, 6 lutego

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) - Alexandra Eala (Filipiny, WC) 7:6(4), 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)