Linette nie wytrzymała po porażce. W TV było widać, co zrobiła

Magda Linette po prawie czterech godzinach walki zeszła z kortu pokonana przez Beatriz Haddad Maię 6:7(6), 7:6(1), 1:6. Po ostatniej piłce nasza tenisistka dała upust złości, rzucając rakietą o kort. Do takiego zachowania posunęła się też wcześniej.

Jakub Fordon
Magda Linette, w ramce moment rzucenia rakietą o kort (fot WTA) Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Magda Linette, w ramce moment rzucenia rakietą o kort (fot. WTA)
Słaby początek sezonu ma za sobą Magda Linette. Mimo że udało jej się wygrać pierwsze spotkanie w 2024 roku, to przegrała cztery kolejne. Najbardziej bolesna była porażka w pierwszej rundzie Australian Open, gdzie z powodu kontuzji nie udało jej się dokończyć meczu z Karoliną Woźniacką. Tym samym nie powtórzyła zeszłorocznego półfinału tej imprezy i w światowym rankingu WTA zanotowała mocny spadek.

55. rakieta świata przełamała się w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Udało jej się bowiem odprawić Filipinkę Alexandrę Ealę 7:6(4), 6:1. Jednak już w kolejnej czekała na nią rozstawiona z "szóstką" Beatriz Haddad Maia (WTA 13).

Mimo że Brazylijka zajmuje znacznie wyższe miejsce w rankingu, to na korcie obie tenisistki prezentowały podobny poziom. W efekcie zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie doszło do tie breaka. Pierwszy padł łupem Haddad Maii, a drugi Linette.

Ostatecznie doszło do trzeciej partii, ale ta była już jednostronna. Mimo że rozstawiona tenisistka odniosła pewne zwycięstwo w decydującym secie (6:1), to i tak potrzebowała do tego aż godziny. W ostatnim gemie tego pojedynku Linette nie wykorzystała żadnej z trzech okazji na przełamanie i to się zemściło, kiedy rywalka postawiła kropkę nad "i" przy czwartej okazji.

Nasza tenisistka po ostatnim punkcie tego meczu nie wytrzymała i rzuciła rakietą o kort. To jednak nie był jej pierwszy raz, bowiem identycznie zachowała się w trzecim gemie drugiego seta, gdy jej zagranie okazało się autowe.

Co prawda Linette nie ma powodów do zadowolenia z końcowego wyniku, jednak mimo wszystko zanotowała udany występ przeciwko czołowej tenisistce. Ich spotkanie potrwało prawie cztery godziny i było najdłuższym w tym sezonie.

Zobacz moment, w którym Linette rzuciła rakietą o kort (od 4:31):