Hubert Hurkacz poznał półfinałowego rywala. Dotychczas zawsze z nim wygrywał

Ugo Humbert będzie rywalem Huberta Hurkacza w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. W piątek rozstawiony z numerem czwartym Francuz oddał pięć gemów Alejandro Davidovichowi.

Marcin Motyka
Ugo Humbert PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Ugo Humbert
Ugo Humbert jest największą nadzieją miejscowych kibiców w turnieju ATP w Marsylii. 25-letni Francuz jak dotychczas spełnia oczekiwania i jest już w półfinale. W piątek po znakomitym występie pokonał 6:1, 6:4 rozstawionego z numerem piątym Alejandro Davidovicha.

Oznaczony "czwórką" Humbert od początku piątkowego spotkania był znakomicie dysponowany. Francuz skutecznie serwował, dominował w wymianach oraz często i skutecznie atakował przy siatce.

Pierwszego seta Humbert wygrał 6:1 w niespełna pół godziny. W drugim błyskawicznie objął prowadzenie 3:1 i tej przewagi nie oddał już do końca meczu.

W ciągu godziny i dziewięciu minut gry Humbert zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 34 z 45 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów i łącznie wygrał 59 akcji, o 21 więcej od Davidovicha.

W 1/2 finału Humbert zmierzy się z najwyżej rozstawionym i broniącym tytułu Hubertem Hurkaczem. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Wszystkie poprzednie, w tym w styczniowym Australian Open, wygrał Polak.

25-letni Humbert aktualnie w rankingu ATP zajmuje 21. miejsce. Najwyżej był 20. Dotychczas zdobył cztery tytuły w głównym cyklu. W imprezach wielkoszlemowych jego najlepszym wynikiem jest 1/8 finału Wimbledonu 2019.

Mecz Hurkacza z Humbertem odbędzie się w sobotę. Dokładna godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.