Faworyt przetrwał dyskomfort. Będzie mecz byłych mistrzów

Andriej Rublow bez straty seta pokonał kwalifikanta Zizou Bergsa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Jan-Lennard Struff po decydującym tie breaku wygrał z Alejandro Davidovichem.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Andriej Rublow był zdecydowanym faworytem meczu I rundy turnieju ATP w Rotterdamie przeciw Zizou Bergsowi. Rozstawiony z numerem drugim moskwianin wykonał swoje zadanie. Zaserwował trzy asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z trzech break pointów i pokonał belgijskiego kwalifikanta 7:5, 6:3.

- To był mój pierwszy mecz tutaj, więc nie było łatwo. Nie czułem się komfortowo, byłem napięty, ale od drugiego seta zacząłem prezentować się lepiej i wygrałem bez straty partii - powiedział 26-latek z Moskwy, cytowany przez atptour.com.

Tym samym w II rundzie dojdzie do pojedynku dwóch byłych mistrzów ABN AMRO Open. Rublow, triumfator z 2021 roku, zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em, czempionem z sezonu 2022. Będzie to piąte spotkanie pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 3-1 dla moskwianina.

O wiele więcej emocji dostarczył wieczorny mecz rozgrywany na bocznym korcie. Jan-Lennard Struff po prawie dwuipółgodzinnej batalii wygrał 4:6, 7:6(5), 7:6(4) z Alejandro Davidovichem, mimo że zarówno w drugim, jak i w trzecim secie był o dwie piłki od porażki.

Struff we wtorek zapisał na swoim koncie 16 asów, 33 zagrania kończące i jedno przełamanie. W 1/8 finału Niemiec zmierzy się z Emilem Ruusuvuorim bądź z oznaczonym numerem siódmym Ugo Humbertem, zeszłotygodniowym zwycięzcą imprezy w Marsylii.

ABN AMRO Open, Rotterdam (Holandia)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,134 mln euro
wtorek, 13 lutego

I runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (2) - Zizou Bergs (Belgia, Q) 7:5, 6:3
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 4:6, 7:6(5), 7:6(4)