Starcie liderek. Tego właśnie potrzebuje Iga Świątek [OPINIA]

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Iga Świątek

Nie sety wygrane do zera, nie serie kolejnych zwycięstw i nie rekordy. To nie jest najważniejsze. Iga Świątek musi mierzyć się z wyzwaniami, jak w potyczce z Wiktorią Azarenką.

Początek sezonu był dla Igi Świątek słodko-gorzki. W singlowych pojedynkach w United Cup prezentowała się świetnie i przede wszystkim bardzo pewnie. Ostatecznie reprezentacja Polski uległa w finale Niemcom. Jednak forma Polki była imponująca, więc było to dobrym prognostykiem przed Australian Open.

Odpadnięcie w III rundzie było dość zaskakujące, choć oczywiście należy oddać Lindzie Noskovej, że zagrała znakomicie nie tylko przeciwko polskiej zawodniczce, ale ogólnie w całym turnieju.

Na pewno ta porażka była bolesna dla Świątek. Szybko zakończyła się jej przygoda w Australii. Nie podsumowała jej nawet w mediach społecznościowych, choć często po porażkach dzieliła się z fanami swoimi przemyśleniami. Tym razem tak nie było. Po kilku dniach po prostu wróciła do rzeczywistości i do dalszych przygotowań do sezonu.

Wiele osób zastanawiało się czy powinna grać w Dosze, bo Aryna Sabalenka z udziału w tej imprezie zrezygnowała. W mojej opinii mogła sobie na to pozwolić ze względu na sukces w Melbourne. Natomiast Polka potrzebuje gry, żeby nabrać pewności.

Przegrana w III rundzie w Australian Open mogła ją zachwiać, mogła uśpić czujność. Trudne rywalki to prawdziwe wyzwania i jak pokazuje turniej w Dosze - Iga podejmuje się ich z dobrym skutkiem. Sorana Cirstea, Jekaterina Aleksandrowa i Wiktoria Azarenka to groźne przeciwniczki, szczególnie ta ostatnia.

Nie jest sztuką wygrywać, kiedy ma się dobry dzień i absolutnie wszystko nam sprzyja. Myślę, że każdy bardziej docenia momenty, jak ćwierćfinałowe starcie z Azarenką (wygrane 6:4, 6:0). Białorusinka czuła, że Polka jest w jej zasięgu i dała z siebie wszystko, co najlepsze. Upust frustracji dała po ostatniej piłce pierwszego seta, kiedy dropszot nie doleciał do siatki. Wiedziała, że po przegraniu seta może być ciężko wygrać.

I faktycznie tak się stało. Świątek w przerwie wyciągnęła wnioski. Ale żeby to zrobić, musiała przejść długą drogę. Takie spotkania na pewno są ważne. Dodają pewności, są swego rodzaju lekcją. Dlatego właśnie dobrze, że Polka nie odpuściła gry w Katarze. To zaprocentuje.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Iga Świątek wygra turniej WTA w Doha?