Kolejny duży turniej Igi Świątek. Znamy pierwszą rywalkę Polki

Jeszcze nie opadły emocje po triumfie Igi Świątek w Dosze, a Polka poznała już pierwszą rywalkę w kolejnym turnieju WTA 1000. Liderka światowego rankingu rozpocznie zmagania w Dubaju od starcia ze Sloane Stephens, która pokonała Clarę Burel.

Adrian Nuckowski
Iga Świątek Getty Images / Noushad Thekkayil/NurPhoto / Na zdjęciu: Iga Świątek
Obie zawodniczki nie miały do tej pory okazji spotkać się między sobą. Clara Burel musiała walczyć o awans do turnieju głównego poprzez eliminacje, w których pokonała odpowiednio Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz 3:6, 6:4, 6:4 oraz Niemkę Evę Lys 6:2, 6:1. Z kolei Sloane Stephens przystąpiła do rywalizacji w Dubaju po wyraźnej porażce z Soraną Cirsteą w pierwszej rundzie WTA 1000 w Dosze.

Początek meczu należał do triumfatorki US Open z 2017 roku. Amerykanka szybko przełamała serwis rywalki i błyskawicznie objęła prowadzenie 2:0. 30-latka dużo pewniej radziła sobie przy własnym podaniu. W siódmym gemie Stephens ponownie przełamała Burel i na tablicy wyników zrobiło się 5:2.

Od tej pory do głosu coraz częściej zaczęła dochodzić tenisistka z Rennes. Francuzka wygrała dwa kolejne gemy i była bardzo bliska doprowadzenia do wyniku 5:5. Z pomocą Stephens przyszedł jednak pierwszy serwis i to dzięki niemu wygrała kluczowego gema w pierwszej partii.

Przegrany set nie podciął skrzydeł 22-latki, a wręcz przeciwnie. W drugim to ona całkowicie zdominowała wyżej notowaną przeciwniczkę. Burel przeważała w każdym elemencie, deklasując Amerykankę 6:1. W decydującej odsłonie 30-latka powróciła do swojej gry z pierwszego seta. Szybko przełamała rywalkę i sama kontrolowała przebieg gry. Awans do drugiej rundy wywalczyła wygrywając najdłuższy gem meczu.

Spotkanie Igi Świątek ze Sloane Stephens odbędzie się we wtorek, 20 lutego.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)