Historyczna chwila w meczu Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Iga Świątek
Getty Images / Clive Brunskill / Iga Świątek

To kolejna bardzo ciekawa statystyka odnośnie Igi Świątek. Okazało się, że set w finałowym starciu zawodów WTA 1000 w Dosze z Jeleną Rybakiną był najdłuższym w jej całej zawodowej karierze.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=48999]

Iga Świątek[/tag] stanęła w sobotę do walki o trzeci z rzędu tytuł w turnieju WTA 1000 w Dosze i znów dostarczyła kibicom wielu pozytywnych emocji. Polka w starciu z Jeleną Rybakiną nie zawiodła i mogła po drugim secie unieść ręce w geście triumfu.

Druga odsłona meczu przebiegła pod dyktando liderki światowego rankingu, która pozwoliła ugrać swojej rywalce jedynie dwa gemy. A pierwszy set? Dreszczowiec, który obfitował w zwroty akcji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6(8), 6:2 (---> RELACJA).

Premierowa partia trwała aż 90 minut. Dawid Żbik, komentator tenisa w Eurosporcie, "podał dalej" na platformie X bardzo ciekawe zestawienie, z którego wynika, że był to najdłuższy set w zawodowej karierze Igi Świątek.

Na drugim miejscu znalazł się 87-minutowy set w ramach półfinałowej rywalizacji z Beatriz Haddad Maią (Roland Garros 2023), a podium zamknęła bardzo wyrównana partia z Qinwen Zheng (Roland Garros 2022), która trwała 85 minut.