Wiadomo, kto stanie na drodze Igi Świątek w ćwierćfinale

Iga Świątek poczekała kilka godzin na wyłonienie następnej przeciwniczki w turnieju WTA w Dubaju. Będzie nią Qinwen Zheng, która zwyciężyła w trzeciej rundzie z Anastazją Potapową.

Qinwen Zheng PAP/EPA / Joel Carret / Na zdjęciu: Qinwen Zheng
Iga Świątek czekała na przeciwniczkę po wyeliminowaniu w dwusetowym meczu Eliny Switoliny. Była to druga wygrana Polki na korcie twardym w Dubaju i szósta z rzędu bez oddania rywalce ani jednego seta. Liderka rankingu WTA jest już w grupie już tylko ośmiu kandydatek do zdobycia tytułu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poprzeczka w decydujących rundach może jednak pójść w górę.

Rywalka Igi Świątek w ćwierćfinale została wyłoniona w meczu Anastazji Potapowej z Qinwen Zheng. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla Chinki. Do stanu 3:3 rywalizacja była wyrównana, a obie tenisistki raz przegrały własne podanie. Qinwen Zheng radziła sobie coraz lepiej przy serwisie przeciwniczki, co skończyło się jeszcze dwoma przełamaniami. To był najważniejszy element pomocny w wygraniu partii.

Rewelacja tegorocznego Australian Open przystąpiła nakręcona do drugiego seta, a każde niepowodzenie odbierało pewność siebie Anastazji Potapowej. Przy stanie 4:1 dla Qinwen Zheng zanosiło się na sprawne zamknięcie meczu. Choć przeciwniczka próbowała jeszcze ostatkiem sił zmienić sytuację na korcie, to Chinka potwierdziła wyższość przekonującym 6:2.

Mecz o awans do półfinału zostanie rozegrany w czwartek. Iga Świątek ponownie pojawi się na korcie około godziny 16:00.