Prawdziwa deklasacja w meczu Polaka. Wystarczyła niespełna godzina

Kamil Majchrzak kontynuuje swój zwycięski marsz w Rwandzie. Triumfator ubiegłorocznego Challengera bez najmniejszych problemów awansował do głównej drabinki kolejnego turnieju w Kigali.

Mateusz Kozanecki
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak przebywa w Afryce od końca lutego. Wziął tam udział w turnieju rangi Challenger 50, w którym zwyciężył w wielkim stylu i zanotował ogromny awans w rankingu ATP.

Polak pozostał w Rwandzie. Tym razem jednak zmagania musiał rozpocząć od dwustopniowych kwalifikacji. W niedzielę stracił tylko jednego gema w starciu z Juniorem Hakizumwamim - reprezentantem gospodarzy, który otrzymał dziką kartę.

W finale kwalifikacji 440. zawodnik na świecie mierzył się z Lucasem Bouquetem. Polak był zdecydowanym faworytem tego spotkania i pokazał to już od samego początku.

Majchrzak potrzebował raptem 26 minut, aby zwyciężyć w pierwszym secie. Zrobił to bez straty choćby jednego gema. W drugiej partii prowadził natomiast już 3:0.

Wtedy Francuz przerwał jego serię dziewięciu wygranych gemów z rzędu. Nie odmieniło to jednak losów spotkania. Polak zwyciężył efektownie - 6:0, 6:2. Pewnie zameldował się w głównej drabince.

Osiągnął taki wynik, choć miał zaledwie 53 proc. skuteczności pierwszego serwisu. Gdy jednak trafiał, 89 proc. akcji kończyło się jego punktami. Majchrzak przeważał pod każdym względem.