Mecz Linette przełożony. Jest nowa godzina

Magda Linette miała w środę przystąpić do rywalizacji w zawodach WTA 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Kiepskie warunki pogodowe sprawiły jednak, że organizatorzy musieli zmienić plany.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Tnani Badreddine/DeFodi Images / Na zdjęciu: Magda Linette
W środę ruszyły zmagania w BNP Paribas Open 2024, ale nie wszyscy tenisiści i tenisistki wyszli na kort. Opady deszczu doprowadziły do przerwania spotkań. Ostatecznie rozegrano po dziewięć pojedynków I rundy singla pań i panów.

Magda Linette nie znalazła się w gronie tenisistek, której mecz odbył się zgodnie z planem. Tym samym Polka i jej rywalka Taylor Townsend przystąpią do rywalizacji dopiero w czwartek (7 marca).

Organizatorzy podali już plan gier na ten dzień. Linette i Townsend wyjdą na Stadium 6 jako trzecie w kolejności od godz. 20:00 naszego czasu.

Co ciekawe jako pierwsze pojawią się na tym korcie Magdalena Fręch i Włoszka Lucia Bronzetti. Potem zmierzą się Amerykanka McCartney Kessler i Hiszpanka Nuria Parrizas Diaz, których mecz przerwano z powodu opadów deszczu w połowie pierwszego seta.

Przypomnijmy, że Linette grała już z Townsend w Indian Wells. W 2017 roku poznanianka pokonała reprezentantkę gospodarzy w meczu I rundy 6:4, 6:2. Jeśli Polka wygra i tym razem, to w kolejnej fazie spotka się z Rosjanką Anną Kalinską.

Transmisje z zawodów WTA 1000 w Indian Wells można śledzić w Canal+ Sport oraz serwisie Canal Plus Online. Relację tekstową na żywo z meczu Linette - Townsend przeprowadzi portal WP SportoweFakty.