Zmienne szczęście byłych liderek rankingu. Awans Emmy Raducanu

W turnieju WTA 1000 w Indian Wells ze zmiennym szczęściem rywalizowały byłe liderki rankingu. Swoje mecze wygrały Karolina Woźniacka i Naomi Osaka. Odpadły Venus Williams i Karolina Pliskova.

Karolina Woźniacka PAP/EPA / Lukas Coch / Karolina Woźniacka
W środę rozpoczął się turniej w Indian Wells. W czwartek swoje mecze rozegrały cztery byłe liderki rankingu. Do II rundy awansowały dwie z nich, które wróciły do rywalizacji.

Karolina Woźniacka (WTA 204) zakończyła karierę po Australian Open 2020. Wznowiła ją latem ubiegłego roku. W Indian Wells ma za sobą mecz rozgrywany na przestrzeni dwóch dni, co było spowodowane deszczem. Dunka wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 7:6(6), 6:1 Lin Zhu (WTA 62).

W ciągu godziny i 47 minut Woźniacka zdobyła 29 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Dunka w Indian Wells triumfowała w 2011 roku. Kolejną jej rywalką będzie Chorwatka Donna Vekić.

Naomi Osaka (WTA 287) wróciła w styczniu tego roku po przerwie macierzyńskiej. W Kalifornii na początek pokonała 6:3, 6:1 Sarę Errani (WTA 100). W trwającym 69 minut spotkaniu Japonka zaserwowała dziewięć asów i popełniła dziewięć podwójnych błędów. Zgarnęła 24 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji. Osaka w Indian Wells zdobyła tytuł w 2018 roku. W II rundzie czeka ją starcie z Ludmiłą Samsonową.

Venus Williams (WTA 487) przegrała 6:2, 3:6, 0:6 z Nao Hibino (WTA 80). Amerykanka od stanu 6:2, 3:2 straciła 10 gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i minutę meczu posłała siedem asów, ale też zrobiła 10 podwójnych błędów. Doszło do 11 przełamań, z których siedem uzyskała Japonka. Z powodu zdrowotnych problemów Williams gra coraz mniej. Był to jej pierwszy występ od ubiegłorocznego US Open.

Karolina Pliskova (WTA 39) uległa 1:6, 6:2, 4:6 Annie Blinkowej (WTA 45). W ciągu godziny i 46 minut Czeszka popełniła 14 podwójnych błędów. Na przełamanie zamieniła trzy z ośmiu szans, a cztery razy oddała podanie.

Emma Raducanu (WTA 250) wygrała 6:2, 6:3 z Rebeką Masarovą (WTA 96) po godzinie i 45 minutach. Brytyjka odparła osiem z 10 break pointów i spożytkowała sześć z 16 szans na przełamanie. Mistrzyni US Open 2021 w zeszłym roku wystąpiła tylko w pięciu turniejach. Powodem były problemy zdrowotne. Kolejną jej rywalką będzie Ukrainka Dajana Jastremska, półfinalistka tegorocznego Australian Open.

Sloane Stephens (WTA 44) pokonała 7:5, 6:3 Mayar Sherif (WTA 70). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 92 minut wywalczyła 34 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy straciła serwis, a wykorzystała cztery z 13 break pointów. W II rundzie triumfatorkę US Open 2017 czeka starcie z Rumunką Soraną Cirsteą.