Pewne zwycięstwa gwiazd. Andriej Rublow wrócił do gry po dyskwalifikacji

W pierwszym meczu od czasu dyskwalifikacji w Dubaju Andriej Rublow pewnie pokonał Andy'ego Murraya i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Wygrali też Alexander Zverev i Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Znów oczy wielu sympatyków tenisa były zwrócone na Andrieja Rublowa, który w hitowym meczu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells zmierzył się z Andym Murrayem. Dla moskwianina był to pierwszy pojedynek od czasu głośnej dyskwalifikacji w Dubaju. Tym razem nie można było mieć zastrzeżeń i do jego zachowania, i do gry - po 108 minutach ciekawej rywalizacji zwyciężył 7:6(3), 6:1.

- Po pierwszej partii, w której miałem szczęście, bo on miał mnóstwo szans, włącznie z piłkami setowymi, poczułem się pewniej. Gdybym przegrał tego seta, byłoby bardzo trudno - powiedział rozstawiony z numerem piątym Rublow, który w piątek zaserwował dziewięć asów, ani razu nie dał się przełamać i posłał 31 zagrań kończących.

Bez straty seta wygrał także inny tenisista, o którym ostatnio wiele się mówi z powodów pozasportowych, Alexander Zverev. Oznaczony numerem szóstym Niemiec po niespełna dwugodzinnym spotkaniu okazał się lepszy od Christophera O'Connella. W III rundzie 26-latek z Hamburga zagra z Tallonem Griekspoorem. Holender, turniejowa "27", ograł rodaka Zvereva, Yannicka Hanfmanna.

Dwusetowe zwycięstwo odniósł również Stefanos Tsitsipas. Rozstawiony z numerem 11. Grek zapisał na swoim koncie osiem asów, cztery przełamania oraz 16 uderzeń wygrywających i w 68 minut pokonał 6:3, 6:2 Lucasa Pouille'a, kwalifikanta.

Oznaczony numerem 16. 21-letni Ben Shelton w meczu młodych wygrał 4:6, 6:3, 6:4 z 18-letnim posiadaczem dzikiej karty Jakubem Mensikiem i jego kolejnym rywalem będzie Francisco Cerundolo, turniejowa "22". Odpadł natomiast występujący z 24. numerem przy nazwisku Nicolas Jarry, który okazał się słabszy od Fabiana Marozsana.

W zaległych z poprzedniego dnia pojedynkach I rundy najwięcej emocji dostarczył ten pomiędzy Zhizhenem Zhangiem a Aleksandarem Kovaceviciem. Ostatecznie Chińczyk pokonał grającego z dziką kartą Amerykanina 6:7(2), 6:3, 7:5 i może szykować się do spotkania 1/32 finału z Luką Nardim, który wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Tomasa Martina Etcheverry'ego.

Denis Shapovalov oddał pięć gemów Botikowi van de Zandschulpowi i w II rundzie stanie naprzeciw rozstawionego z numerem 26. Lorenzo Musettiego. Roberto Carballes ograł 6:4, 6:4 Flavio Cobollego, a teraz zmierzy się z oznaczonym "czwórką" Daniłem Miedwiediewem. Z kolei Alejandro Tabilo wyszedł zwycięsko z trzysetowej batalii z Pawłem Kotowem i wywalczył prawo gry w 1/32 finału z Taylorem Fritzem, turniejową "12".

We francuskim meczu Alexandre Muller pokonał 7:6(5), 7:5 kwalifikanta Hugo Greniera i w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 13. Grigorem Dimitrowem. Z kolei w starciu zawodników z eliminacji Lukas Klein wygrał z Nicolasem Moreno de Alboranem i o awans do 1/16 finału powalczy z oznaczonym "dziewiątką" Casperem Ruudem.