Rywalka już czeka na Igę Świątek w ćwierćfinale. Kibice znają ją doskonale

Do interesującego meczu doświadczonych tenisistek doszło w czwartej rundzie Indian Wells. Karolina Woźniacka okazała się w nim lepsza niż Andżelika Kerber i to ona jest potencjalną przeciwniczką Igi Świątek w ćwierćfinale.

Karolina Woźniacka PAP/EPA / Lukas Coch / Karolina Woźniacka
Stawką meczu tenisistek z polskimi korzeniami był awans do ćwierćfinału Indian Wells. Obie zawodniczki przystąpiły do turnieju na kortach twardych w Stanach Zjednoczonych bez rozstawienia, dlatego wystartowały w drabince już w pierwszej rundzie. Obie pokonały trzy przeciwniczki w drodze do meczu rozegranego w nocy z wtorku na środę czasu polskiego.

Andżelika Kerber eliminowała Petrę Martić, Jelenę Ostapenko oraz Weronikę Kudermetową. Najdłużej trwało spotkanie z Łotyszką, w którym reprezentantka Niemiec postawiła na swoim w trzech setach. Czekała na nią już 16. w karierze konfrontacja na korcie z Karoliną Woźniacką. Tenisistki znają się doskonale, a po raz pierwszy zagrały przeciwko sobie już w 2008 roku.

Karolina Woźniacka również rozegrała siedem setów we wcześniejszych rundach. Na początek walki w Indian Wells wyeliminowała Lin Zhu. Następnie poradziła sobie z Donną Vekić, a do pokonania Katie Volynets potrzebowała trzech partii. W czwartej rundzie notowana na 204. miejscu w rankingu WTA reprezentantka Danii była faworytką meczu z obecnie 607. zawodniczką w klasyfikacji.

Karolina Woźniacka ustawiała sobie pierwszego seta od pierwszych piłek. Przewaga 3:0, następnie 5:1 dała reprezentantce Danii sporo spokoju. Nawet przegrana w trzech gemach z rzędu, a także przerwa medyczna, nie pozbawiły wigoru Karoliny Woźniackiej. Runda zakończyła się wynikiem 6:4.

Drugi set zakończył się jeszcze bardziej przekonującym wynikiem 6:2 i po nieco ponad pół godzinie. Wyższość Karoliny Woźniackiej od początku była bezdyskusyjna. Dwukrotnie odebrała ona podanie Andżelice Kerber i nie straciła własnego serwisu.

Karolina Woźniacka w ćwierćfinale rzuci wyzwanie Idze Świątek.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 9,258 mln dolarów
wtorek, 12 marca

IV runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, WC) - Andżelika Kerber (Niemcy) 6:4, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Woźniacka awansuje do półfinału Indian Wells?