Odrobina magii Aryny Sabalenki. Efektowna piłka [WIDEO]

Aryna Sabalenka spotkała się z Emmą Navarro w meczu o awans do ćwierćfinału Indian Wells. Po porażce w pierwszym secie, faworytka musiała wykorzystać szczególne moce, żeby spróbować odwrócić wynik meczu.

Aryna Sabalenka w meczu z Emmą Navarro Twitter / WTA / Aryna Sabalenka w meczu z Emmą Navarro
Rozstawiona z numerem drugim Aryna Sabalenka gra w środę wieczorem o wejście do ćwierćfinału Indian Wells. Konfrontacja z Emmą Navarro jest trzecią urodzonej w Mińsku zawodniczki w turnieju. Wcześniej Aryna Sabalenka eliminowała Peyton Stearns oraz Emmę Raducanu. Rywalizacja z rozstawioną z numerem 23. Amerykanką mogła być trudniejszym zadaniem.

Emma Navarro także miała wolny los w pierwszej rundzie. Następnie Amerykanka zwyciężała w trzysetowych meczach z Łesią Curenko oraz Eliną Switoliną. Po raz pierwszy spotkała się ona na korcie z Aryną Sabalenką.

Emma Navarro, zgodnie z przypuszczeniami, wysoko zawiesiła poprzeczce najlepszej zawodniczce tegorocznego Australian Open. W pierwszym secie Amerykanka poradziła sobie z przejściowymi trudnościami i wykorzystała od razu pierwszą piłkę setową w gemie na 6:4.

Tym samym Arynie Sabalence skończył się margines błędu w meczu. W drugim secie obudziła się i podjęła pościg za przeciwniczką. W gemie serwisowym na 4:1 popisała się perfekcyjnym skrótem. Sprowadzona do siatki faworytka ukryła swoje zagranie, którym kompletnie zaskoczyła Emmę Navarro. Jednocześnie zachwyciła kibiców na trybunach.