Magia. Ależ zagranie Świątek w arcytrudnej sytuacji [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/WTA / Na zdjęciu: kadr z meczu Świątek vs Woźniacka w Indian Wells 2024

Iga Świątek nie miała łatwo na początku pierwszego seta meczu z Karoliną Woźniacką w Indian Wells. Polka była zmuszona wejść na wyższy poziom i zrobiła to znakomicie.

33-letnia Karolina Woźniacka wysoko zawiesiła poprzeczkę Idze Świątek w pierwszym secie meczu 1/4 finału WTA 1000 w Indian Wells. Dunka polskiego pochodzenia prowadziła już 4:1, ale liderka światowego rankingu nie zamierzała się poddawać.

Polka od szóstego gema zaczęła "grać jak z nut". W jednej z akcji zachwyciła nawet prowadzących profil WTA na portalu X (dawniej Twitter), na którym udostępniono wideo z jej popisowym zagraniem (patrz poniżej).

Woźniacka po akcji przy siatce praktycznie mogła już cieszyć się ze zdobytego punktu, ale Świątek popisała się nieprawdopodobnym refleksem i szybkością.

Zdołała dobiec do piłki i posłać ją pod końcową linię. To było zagranie z gatunku tych, po których ręce same składają się do oklasków. Było w tym wszystkim też trochę magii.

Fani na trybunach nagrodzili tenisistkę z Raszyna gromkimi brawami. Set nr 1 ostatecznie zakończył się wygraną Świątek (6:4). Niestety, na początku drugiego seta Woźniacka z powodu bólu stopy musiała zrezygnować z gry (więcej TUTAJ).

Zobacz: Klasa. Tak zachowała się Świątek po kreczu Woźniackiej [WIDEO] Iga Świątek nie zatrzymuje się. Tyle już zarobiła w Indian Wells

Źródło artykułu: WP SportoweFakty