Gorąco podczas meczu w Miami. Interweniowała sędzia

Sofia Kenin odpadła z turnieju WTA w Miami. Ale nie tylko porażka była dla niej bolesna. Okazało się, że na trybunach nerwy puściły jej... tacie.

Marek Bobakowski
Sofia Kenin z tatą (Alex Kenin) podczas Wimbledonu 2023 Getty Images / Julian Finne / Sofia Kenin z tatą (Alex Kenin) podczas Wimbledonu 2023.
Sofia Kenin przegrała 2:6, 6:4, 3:6 z swoją rodaczką Katie Volynets w I rundzie turnieju WTA Miami (TUTAJ więcej szczegółów >>). Była to niespodzianka, przecież Kenin zajmuje 58. miejsce światowym rankingu. Jej rywalka jest sklasyfikowana na 121. pozycji.

Pojedynek był dość zacięty. W decydującym secie Kenin musiała zmagać się nie tylko z przeciwniczką. Jak to możliwe?

Na trybunach był obecny tata Kenin - Aleksander. Do 2021 roku trenował swoją córkę. Ostatecznie zawodniczka podjęła decyzję - wbrew niemu - że ta współpraca dobiegnie końca. Obecnie Alex Kenin znów jest w sztabie szkoleniowym córki (nie jest głównym trenerem) i nadal ogląda z wysokości trybun większość meczów.

Tak też było w Miami. No i... Ojciec dał pokaz arogancji i buty. Mimo wezwań o spokój głośno komentował grę obu zawodniczek. Był wielokrotnie upominany przez prowadzącą spotkanie sędzię. Amerykańskie media piszą o tym, że "kompletnie puściły mu nerwy".

Doszło nawet do sytuacji, że w III secie sędzia zwróciła się bezpośrednio do zawodniczki: "Sofia, twój ojciec cały czas dzisiaj mówi, przeszkadza, jest głośny. Musi się uspokoić".