Działo się w nocy w Miami. Mamy pierwszą sensację

Andriej Rublow odpadł w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W piątek rozstawiony z numerem piątym moskwianin sensacyjnie przegrał w dwóch setach z Tomasem Machacem.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Andriej Rublow
II runda turnieju ATP Masters 1000 w Miami to etap, gdzie do rywalizacji wkraczają rozstawieni tenisiści. I właśnie w tej fazie z imprezą pożegnał się Andriej Rublow. Oznaczony numerem piątym moskwianin w piątek niespodziewanie przegrał 4:6, 4:6 z Tomasem Machacem.

Mecz, który z powodu opadów deszczu wystartował z ponad sześciogodzinnym opóźnieniem, od początku nie układał się po myśli Rublowa. Faworyzowany tenisista szybko został przełamany i przegrał pierwszego seta 4:6. Druga partia nic nie zmieniła w obrazie gry. 26-latek z Moskwy znów był nieregularny, jeden raz oddał podanie i musiał pogodzić się z porażką.

Pojedynek trwał zaledwie 66 minut. W tym czasie Machac zaserwował jednego asa, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów, posłał 17 zagrań kończących i popełnił osiem niewymuszonych błędów. Z kolei Rublowowi zapisano siedem asów, 16 uderzeń wygrywających oraz pięć pomyłek własnych.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Rublowa, Machac odniósł największe zwycięstwo w karierze. W III rundzie 23-letni Czech zmierzy się z Andym Murrayem bądź z Tomasem Martinem Etcheverrym, turniejową "29".

W 1/16 finału zameldował się już także Ugo Humbert. Oznaczony numerem 14. Francuz zaserwował trzy asy, posłał 23 uderzenia wygrywające, wykorzystał trzy z sześciu break pointów i pokonał 6:4, 6:3 Botika van de Zandschulpa.