Zmiany w programie Miami Open. Wiadomo, co z meczem Igi Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Iga Świątek na konferencji prasowej
Getty Images / Robert Prange / Iga Świątek na konferencji prasowej

Iga Świątek powinna rozpocząć rywalizację w turnieju WTA 1000 w Miami w sobotę polskiego czasu. Przed meczem otwarcia liderki rankingu nastąpiła jednak bardzo ważna zmiana. Kibice mogą być zadowoleni.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek, jako liderka światowego rankingu, została rozstawiona w turnieju WTA 1000 w Miami z "jedynką". To sprawiło, że nasza zawodniczka rozpocznie rywalizację od drugiej rundy. Tam jej rywalką będzie Camila Giorgi, która w pierwszej rundzie odprawiła w dwóch setach Magdalenę Fręch.

Początkowo Świątek miała pojawić się na korcie centralnym w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu. Plan gier storpedowały jednak opady deszczu. Z tego względu rozegrano tylko kilka zaplanowanych meczów, a zdecydowaną większość przełożono na kolejny dzień.

Również sobotnia rywalizacja nie rozpoczęła się zgodnie z planem, ponownie ze względu na warunki atmosferyczne. Polscy kibice z uwagą śledzili kolejne komunikaty, w oczekiwaniu na mecz Świątek, ale też Huberta Hurkacza. Wiele wskazuje jednak na to, że nasi zawodnicy wyjdą dzisiaj na kort i zdołają zainaugurować rywalizację w tym turnieju.

W międzyczasie doszło do bardzo ważnej zmiany. Początkowo mecz Świątek z Giorgi zaplanowano jako czwarty w kolejności na korcie centralnym. Organizatorzy przenieśli jednak spotkanie Eliny Switoliny i Naomi Osaki, które miały zagrać przed nimi, na inny kort. To oznacza, że Polka i Włoszka zaprezentują się jako trzecie w kolejności na najważniejszej arenie w Miami.

Zmagania na tym korcie zapoczątkują Thiago Seyboth Wild i rozstawiony z "dwunastką" Taylor Fritz. Po nich na kort wyjdzie turniejowa "dwójka" Jannik Sinner i jego rodak Andrea Vavassori. Włoski duet zdążył rozpocząć walkę o trzecią rundę w dniu wczorajszym, jednak mecz ten został przerwany przy stanie 3:2 w pierwszym secie dla Sinnera. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje dalszych planów, można się spodziewać, że pojedynek Świątek z Giorgi rozpocznie się około godziny 22:00.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty