Magda Linette poznała trzecią rywalkę. Danielle Collins nie traci rozpędu

Bez niespodzianki w meczu potencjalnych rywalek Magdy Linette, choć momentami zanosiło się na zaskoczenie. Jessica Pegula zwyciężyła z Amandą Anisimovą i to rozstawiona z numerem pierwszym Amerykanka powalczy z Polką o ćwierćfinał w Charleston.

Jessica Pegula PAP/EPA / CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Magda Linette zagra z rozstawioną z numerem pierwszym Amerykanką po wygranych meczach z Petrą Martić oraz Dajaną Jastremską. Poznanianka zmierzy się ze swoją dobrą znajomą, która w pierwszym meczu w Charleston zwyciężyła z rodaczką Amandą Anisimovą. Nie było to takie proste, ponieważ w pierwszym secie zwyciężyła młodsza z Amerykanek. Jessica Pegula potrafiła odwrócić wynik i nie dopuściła do niespodzianki. Do rozstrzygnięcia trzeciej partii potrzebowała tie-breaka.

Paula Badosa stara się odbudować formę oraz pozycję w rankingu WTA. Idzie to opornie, a w meczu z Danielle Collins dostała małą lekcję tenisa. Hiszpanka w pewnym momencie rzuciła rakietą o kort z bezradności i zasugerowała, że jej przeciwniczka gra jak na konsoli. Po niespełna półtorej godzinie poniosła porażkę z rozpędzoną Amerykanką w dwóch setach. Danielle Collins zagra o ćwierćfinał w hicie z Ons Jabeur.

Maria Sakkari jest rozstawiona w Charleston z numerem trzecim. Greczynka weszła pewnym krokiem do trzeciej rundy. W swoim pierwszym meczu na kortach ziemnych zwyciężyła z Wiktorią Tomową. Obie partie zakończyły się takim samym wynikiem 6:3. Maria Sakkari potrafiła przyspieszyć w odpowiednich momentach, a zagrania Bułgarki nie robiły na niej dużego wrażenia.

Wspomniana Magda Linette jest ostatnią Polką w grze pojedynczej w Charleston. We wtorek w pierwszej rundzie zagrała Magdalena Fręch i nie zdziałała dużo w meczu ze Sloane Stephens. Łodzianka nie przerwała pasma porażek i po krótkim spotkaniu odpadła z turnieju.