Trudny początek najwyżej rozstawionego w Houston. Odpadła turniejowa "dwójka"

Najwyżej rozstawiony Ben Shelton potrzebował trzech setów, by pokonać Zizou Bergsa i awansować do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Houston. Odpadł oznaczony numerem drugim Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Ben Shelton PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Ben Shelton
Ben Shelton miał trudną przeprawę na początek rywalizacji w turnieju ATP w Houston. W środowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) z Zizou Bergsem najwyżej rozstawiony Amerykanin przegrywał ze stratą seta, ale odwrócił losy pojedynku i po prawie dwuipółgodzinnej walce zwyciężył 3:6, 6:4, 6:3.

- Jestem szczęśliwy, że zdołałem przez to przejść. To był długi mecz i dziękuję kibicom za wsparcie - powiedział Shelton, który w środę zapisał na swoim koncie trzy asy i trzy przełamania.

W pierwszym w karierze ćwierćfinale imprezy rozgrywanej na mączce Amerykanin zmierzy się z rodakiem, Brandonem Nakashimą. 22-latek z San Diego oddał pięć gemów Rinky'emu Hijikacie i pierwszy raz od maja ubiegłego roku i turnieju w Lyonie znalazł się w 1/4 finału zawodów głównego cyklu.

Już po swoim inauguracyjnym meczu z US Men's Clay Court Championship odpadł oznaczony numerem drugim Francisco Cerundolo. Argentyńczyk czterokrotnie dał się przełamać i przegrał 4:6, 6:2, 6:7(4) z Luciano Darderim, mimo że w trzecim secie był o dwa punkty od zwycięstwa.

Pokonując aktualnie 23. w rankingu ATP Cerundolo, Darderi odniósł największą wygraną w karierze. Kolejnym rywalem 22-letniego Włocha będzie zwycięzca amerykańskiego pojedynku rozstawiony z numerem siódmym Marcosem Gironem, który wygrał z J.J. Wolfemem.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)