Dobry start Huberta Hurkacza. Z kim zagra w następnym meczu?

Hubert Hurkacz rozegrał pierwszy w sezonie mecz na korcie ziemnym. Polak zwyciężył w nim z Janem Choinskim. Jego następnym przeciwnikiem będzie Pablo Llamas Ruiz.

Hubert Hurkacz WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz jest rozstawiony w turnieju ATP w Estoril z numerem drugim. W pierwszej rundzie miał "wolny los", a w drugiej rundzie spotkał się z Janem Choinskim. Tenisiści zmierzyli się po raz drugi w karierach. Poprzednio, w zeszłorocznym Wimbledonie, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Huberta Hurkacza. I tym razem był on faworytem.

Wrocławianin rozpoczął część sezonu na kortach ziemnych. Jan Choinski miał już za sobą między innymi dwa turnieje na mączce w Hiszpanii, a także trzy mecze rozegrane w Estoril. To dlatego, że przebijał się do turnieju głównego przez kwalifikacje.

Właśnie Jan Choinski rozpoczął lepiej mecz z dobrze znanym mu reprezentantem Polski i w pierwszym secie jako pierwszy odebrał podanie rywalowi. Hubert Hurkacz potrafił odrobić stratę i rozstrzygnął partię w tie-breaku. Drugi set zakończył się z kolei wynikiem 6:4 dla rozstawionego zawodnika.

Jako, że Hubert Hurkacz wystartował w Estoril dopiero w czwartek, to będzie rozgrywać mecze dzień po dniu. W piątek w ćwierćfinale zmierzy się z Pablo Llamasem Ruizem, który zwyciężył z Davidem Jordą Sanchisem.

Czy Hubert Hurkacz będzie najlepszy w turnieju ATP w Estoril?