Hit dla Danielle Collins. Rewelacyjna forma

Kolejne zwycięstwo Danielle Collins, która awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Charleston. Tym razem rozstawiona z numerem drugim Ons Jabeur nie zdołała zatrzymać rozpędzonej Amerykanki.

Danielle Collins Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Danielle Collins
W nocy ze środy na czwartek została dokończona druga runda turnieju w Charleston. Kilkanaście godzin później rozpoczęła się walka w meczach o miejsca w ćwierćfinałach. Z imprezą pożegnała się ostatnia reprezentantka Polski w grze pojedynczej. Magda Linette przegrała w dwusetowym meczu z rozstawioną z numerem pierwszym Jessicą Pegulą.

Nie zatrzymuje się Danielle Collins. Triumfatorka prestiżowego turnieju w Miami zwyciężyła w dziewiątym meczu z rzędu. Kończąca w tym sezonie profesjonalną karierę Amerykanka jest w wysokiej formie i nie poniosła porażki od meczu przeciwko Idze Świątek w Indian Wells. W czwartek wygrała w hicie trzeciej rundy z Ons Jabeur.

Danielle Collins wygrała z kilkakrotną finalistką turniejów wielkoszlemowych w trzech setach. Rozpoczęła mecz od pokonania rozstawionej z numerem drugim Ons Jabeur 6:3 w pierwszym secie, ale Tunezyjka odgryzła się wysokim wynikiem 6:1 w drugiej partii. Trzecia runda potrwała równo 45 minut i Daniele Collins zamknęła ją w gemie na 6:3. Tym samym wcześnie zameldowała się w najlepszej ósemce tenisistek w Charleston.

Amerykanie mają jeszcze jeden powód do zadowolenia. Poza wspomnianymi już Jessicą Pegula i Danielle Collins do ćwierćfinału weszła już Sloane Stephens. Pogromczyni Magdaleny Fręch poradziła sobie w dwóch setach z rozstawioną z numerem 14. Leylah Fernandez. Obie partie zakończyły się takim samym wynikiem 6:4. W następnej rundzie stanie Sloane Stephens stanie przed trudnym zadaniem zatrzymania Danielle Collins.